Gdańsk. Dominikanie robią jarmark, by wesprzeć hospicjum perinatalne

Gdańsk. Dominikanie robią jarmark, by wesprzeć hospicjum perinatalne
Fot. Family Veldman / Depositphotos.com
mat. pras. / mł

Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie organizuje Jarmark św. Mikołaja. Cały dochód z Jarmarku zostanie przekazany Hospicjum Perinatalnemu.

Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie, działające przy klasztorze oo. dominikanów w Gdańsku, organizuje w weekend 4-5 grudnia Jarmark św. Mikołaja. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu gdańskiego klasztoru oo. dominikanów.

Organizatorzy piszą: „Zgodnie z polską tradycją to właśnie 6. grudnia do dzieci przychodzi św. Mikołaj. A gdzie łatwiej spotkać, jak nie przy Bazylice św. Mikołaja? Jarmark będzie doskonałą okazją do dobrego spędzenia czasu, ale także do zakupienia świątecznych prezentów. Wśród rzeczy przygotowywanych do sprzedaży znajdą się między innymi książki, grafiki i świąteczne ozdoby. Nie zabraknie też jedzenia, picia i atrakcji dla dzieci.”

Główną ideą jarmarku nie jest jednak wyłącznie miłe spędzenie czasu. Cały dochód z Jarmarku zostanie przekazany Hospicjum Perinatalnemu TULIPANI, które jest częścią Centrum eMOCja. Centrum zajmuje się udzielaniem wsparcia po stracie bliskiej osoby – dla osób w żałobie, także po poronieniu czy terminacji ciąży, oraz wspiera rodziców w ramach działań dwóch hospicjów. TULIPANI obejmuje opieką pary oczekujące na dzieci z wadami letalnymi.

„W sytuacji, w której nasze społeczeństwo coraz bardziej się polaryzuje, a poszczególne strony przerzucają argumentami i próbują przekonać do swoich racji, organizatorzy Jarmarku chcą zwrócić uwagę i wesprzeć tych, którzy nie oglądając się na innych po prostu robią dużo dobra” – czytamy w informacji o jarmarku.

Jarmark odbędzie się w sobotę, 4 grudnia 2021 w godz. 12-20 oraz w niedzielę, 5 grudnia w godz. Od 8.30 do 22.15 na dziedzińcu klasztoru oo. dominikanów w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 72.

Źródło: materiały organizatora / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Julia Fischer

Czy batonik może uspokoić twoją złość?

Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w...

Skomentuj artykuł

Gdańsk. Dominikanie robią jarmark, by wesprzeć hospicjum perinatalne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.