Gdańszczanie czytali Biblię przez 6 godzin

Gdańszczanie czytali Biblię przez 6 godzin
(fot. NYC Wanderer / flickr.com)
PAP / wm

Przez 6 godzin gdańszczanie czytali Biblię w ramach III Tygodnia Biblijnego w Polsce. Akcja rozpoczęła się 8 maja na Długim targu w centrum miasta.

- Chcieliśmy wyjść z Biblią do ludzi, a nie ma lepszego miejsca w Trójmieście niż Długi Targ - mówił ks. Grzegorz Szamocki, moderator “Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II” w Archidiecezji Gdańskiej, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. - Biblię czytali ludzie z różnych środowisk: rektorzy uczelni, przedstawiciele środowisk kulturowych, władze samorządowe – wyliczał ks. Szamocki. Podkreślał, że "Biblia może odgrywać różną rolę w życiu człowieka – może udzielać wskazówek, rad, może napełniać nas radością.”

 Na scenie przy Zielonej Bramie w Gdańsku czytane były teksty mówiące o historii ludu wybranego, o historii człowieka i jego życiu we wspólnocie z Bogiem. - Chodzi o to, by Bóg kierował naszym życiem. Chcemy ludziom przypomnieć, że ich życie będzie udane, kiedy wpuszczą do niego Boga i pozwolą się prowadzić Jego mądrości i Jego nauce – wyjaśniał ks. Szamocki.

 Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący gdańskiego oddziału Civitas Christiana powiedział, że czyta Biblię na różne sposoby. - Każde urządzenie ma swoją kartę obsługi. Naszą chrześcijańską instrukcją życia jest Pismo Święte – mówił Jaroszewicz. - Coś w tym jest, że w Piśmie Świętym jesteśmy w stanie znaleźć wszystko to, co jest nam potrzebne. Wskazówki jak działać i którą drogą kroczyć - dodał.

 W ramach III Tygodnia Biblijnego w czwartek, 12 maja o godz. 17.00 w kościele Św. Kazimierza Królewicza na gdańskiej Zaspie klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego poprowadzą nabożeństwo Biblijnej Drogi Światła. Oficjalnym zakończeniem Tygodnia Biblijnego w Archidiecezji Gdańskiej będzie Nabożeństwo Biblijne odprawione w sobotę, 14 maja o godz. 18:30 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdańsku Wrzeszczu.

 Nabożeństwa oraz imprezy biblijne w związku ze świętowaniem Tygodnia Biblijnego w Archidiecezji Gdańskiej są organizowane przez Dzieło Biblijne Archidiecezji Gdańskiej przy współpracy z Gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Civitas Christiana i Akcji Katolickiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gdańszczanie czytali Biblię przez 6 godzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.