"Gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę"

"Gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę"
(fot. youtube.com)
4 lata temu
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Aktualne zgromadzenie synodalne wyjątkowo dużo miejsca poświęca ideologii geneder. Zwraca na to uwagę kard. Óscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu.

Jego zdaniem ojcowie synodalni, w przeciwieństwie do wielu społeczeństw, zdają już sobie sprawę, jak wielkie spustoszenie może spowodować ta ideologia.

- Ta ideologia nie jest nowa - powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Maradiaga. - Już w XIX w., kiedy Marks występował przeciwko środkom produkcji, Engels walczył z rodziną. Potem był Freud, który chciał wyeliminować ojca. Na początku XX w. pojawiły się ponadto radykalne ruchy feministyczne, które walczyły z macierzyństwem. Pojmowano je jako brzemię, od którego kobiety muszą się wyzwolić. Teraz teoria gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę. I wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia, bo nawet nie wiedzą, czym jest ideologia. Są na przykład przekonani, że ideologią jest chrześcijaństwo. A tak nie jest, bo ideologia to stronniczy, fragmentaryczny obraz rzeczywistości. Gender tymczasem jest ideologią najbardziej niebezpieczną. Dążąc do rozkładu rodziny, rozbija całe społeczeństwo. I prowadzi do tak radykalnego indywidualizmu, że wspólne życie nie będzie już możliwe".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.