Franciszek: gender to narzucona ideologia

Franciszek: gender to narzucona ideologia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / kw

Ideologia gender "to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne" - przeczytaj, co powiedział papież.

>>Przeczytaj pełny tekst rozmowy papieża z polskimi biskupami.

Publikujemy fragment odpowiedzi papieża na pytanie bpa Krzystofa Zadarki:

"W Europie, Ameryce, Ameryce Łacińskiej, Afryce, niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich - mówię to jasno z "imienia i nazwiska" jest gender! Dzisiaj dzieci w szkole - właśnie dzieci!

Naucza się w szkole: że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki narzucają te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne.

Kiedy rozmawiałem z Papieżem Benedyktem, który ma się dobrze i ma jasną myśl, powiedział mi: "Wasza Świątobliwość, to epoka grzechu wobec Boga Stwórcy". To mądre! Bóg stworzył mężczyznę i kobietę; Bóg stworzył świat, w taki to konkretny sposób a my czynimy coś przeciwnego. Bóg obdarzył nas stanem "pierwotnym", abyśmy uczynili go kulturą; a następnie z tą kulturą czynimy rzeczy, które sprowadzają nas do stanu "pierwotnego". Słowa wypowiedziane przez Benedykta XVI powinny skłonić nas do myślenia: "To epoka grzechu wobec Boga Stwórcy!". Ta refleksja nam pomoże".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: gender to narzucona ideologia
Komentarze (2)
MP
Marek Pawłowski
4 sierpnia 2016, 10:04
Oj tam, oj tam. Zmiana płci prawem mężczyzny ;-)
Marcin Zieliński
Marcin Zieliński
4 sierpnia 2016, 08:45
Ah, ten Franciszek! Lubię to! A na zakończenie powiedział coś o mnie: "I nie zapominajcie o dziadkach, którzy są pamięcią ludu."

Skomentuj artykuł

Franciszek: gender to narzucona ideologia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.