Gniezno manifestuje w obronie Telewizji Trwam

Gniezno manifestuje w obronie Telewizji Trwam
KAI / slo

Ulicami Gniezna przeszedł dziś marsz w obronie Telewizji Trwam. Uczestnicy protestowali przeciwko nie przyznaniu katolickiemu nadawcy miejsca na tzw. multipleksie cyfrowym oraz domagali się respektowania zasad demokracji.

W marszu wzięło udział kilkaset osób z Gniezna, Wrześni, Mogilna, Poznania oraz okolicznych miejscowości. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 pod pomnikiem św. Wojciecha w centrum miasta, gdzie uczestnicy manifestacji odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Spod pomnika św. Wojciecha uczestnicy marszu ruszyli główną ulicą Gniezna w kierunku katedry. Wielu niosło biało-czerwone flagi i transparenty. Przemarszowi towarzyszyły piosenki i hasła wyrażające poprawcie dla katolickiego nadawcy. W pobliżu biur gnieźnieńskich parlamentarzystów PO odczytano list protestacyjny w sprawie nie przyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

"Jesteśmy oburzeni i gorąco się sprzeciwiamy praktykom dyskryminowania w sprawie przydziału częstotliwości na platformie cyfrowej Telewizji Trwam oraz rozpowszechnianiu fali oszczerstw i kłamstw nacechowanych wrogością do tej jedynej stacji o zasięgu światowym, z którą identyfikuje się ogromna większość narodu polskiego, tak w kraju, jak i poza jego granicami. Żądamy nie przywileju, ale oczywistej należności wynikającej z praw konstytucyjnych, a także ze zwykłej uczciwości i praworządności kraju przynależnego do grupy państw demokratycznych, a nie totalitarnych" - napisali w liście organizatorzy manifestacji.

Zapewnili również, że "z całą determinacją, aż do skutku" będą żądać przyznania miejsca Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie oraz "bronić wolności mediów i praw katolików do swobodnego wyrażania swoich poglądów".

Marsz zakończył się przy pomniku Bolesława Chrobrego. Manifestację zorganizował Komitet Protestacyjny działający przy Komisji Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" Gniezna i Powiaty Gnieźnieńskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gniezno manifestuje w obronie Telewizji Trwam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.