"Górnicy! Nie zawsze kompromis jest możliwy"

"Górnicy! Nie zawsze kompromis jest możliwy"
(fot. Ahorcado / flickr.com)
KAI / slo

Nie zawsze w życiu kompromis jest możliwy, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba się jasno określić - mówił w niedzielny poranek bp Gerard Kusz do górników w Bytomiu. Biskup pomocniczy diecezji gliwickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji pracowników kopalń i ich rodzin.

Wspólna modlitwa zgromadziła przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dyrekcje miejscowej kopalni, ratowników górniczych, licznych górników oraz ich bliskich.

Biskup Gerard Kusz nawiązał do sprawy zniszczonych budynków w Bytomiu Karbiu, gdzie swoje mieszkania musiało opuścić ponad pół tysiąca osób z powodu szkód górniczych.

Hierarcha zaakcentował, że zdarzają się dylematy, które dotyczą życia we wspólnocie, a nawet życia górniczego na Śląsku.

- Kopalnia - matka żywicielka, ale równocześnie walą się domy, więc jest dylemat. Trzeba się modlić o światło Ducha Świętego, aby wybrać takie rozwiązania, które są w danej sytuacji najlepsze - mówił bp Kusz.

DEON.PL POLECA

Zaakcentował, że przyjęte rozwiązania muszą być zgodnie z biblijnymi wskazaniami.

Hierarcha przytoczył także postać świętej Barbary, która jest przykładem wierności wartościom. Rezygnując z ziemskiego życia, prestiżu i władzy, zachowała własne zasady. - Czasami człowiek musi podjąć decyzję bardzo trudną. Nie zawsze w życiu kompromis jest możliwy, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba się jasno określić - mówił bp Kusz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Górnicy! Nie zawsze kompromis jest możliwy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.