Greta Thunberg niczym król Dawid? To porównanie padło z ust pewnego biskupa

Greta Thunberg niczym król Dawid? To porównanie padło z ust pewnego biskupa
(fot. depositphotos.com)
KAI / sz

Biskup niemieckiego Würzburga Franz Jung porównał działania młodej szwedzkiej działaczki ekologicznej Grety Thunberg z postacią biblijnego Dawida. W ramach tygodnia pielgrzymkowego z udziałem 800 dzieci pierwszokomunijnych bp Jung przypomniał, że Dawid pokonał najlepszego bojownika filistyńskiego Goliata używając zwykłej procy.

Także 16-letnia Greta Thunberg, inicjatorka cotygodniowej piątkowej demonstracji "Fridays for Future" i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, spowodowała poruszenie wśród wielkich tego świata. "Jeśli ci mali stworzą solidarnie zwarte szeregi, być może będą w stanie poruszyć do skutecznych działań także i wielkich tego świata" - stwierdził biskup Würzburga.

DEON.PL POLECA
Zwrócił uwagę, że "młody Dawid dostał wprawdzie zbroję od dorosłych, dostał miecz i lancę, ale odrzucił to wszystko, bo było dla niego za duże i za ciężkie". "Dorośli zawsze mają rozwiązania i zawsze dobrze wiedzą co zrobić. Ale młodzi, mali, często lepiej wiedzą, co jest konieczne. Dawid bierze to co zna, a więc procę. Dobrze mieć pewność, co jest dla mnie właściwe, znajdować swoją drogę zamiast kopiować rozwiązania innych" - przypomniał pierwszokomunijnym dzieciom niemiecki biskup.

Greta Thunberg jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych działaczek ekologicznych na świecie. Od 18 sierpnia 2018 roku przez trzy kolejne piątki jeszcze jako 15-latka stawała przed szwedzkim parlamentem, by protestować przeciw zmianom klimatycznym. 8 września postanowiła prowadzić te akcje nadal co piątek, opuszczając w tym dniu zajęcia szkolne, na znak sprzeciwu wobec bierności rządzących w sprawach klimatu.

DEON.PL POLECA

Jej postawa zwróciła uwagę polityków i organizacji międzynarodowych, przede wszystkim zaś stała się inspiracją dla młodzieży z całego świata. Dzięki jej apelom w ponad dwóch tysiącach miejsc na kuli ziemskiej, także w Polsce, setki tysięcy uczniów wychodzą na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec polityki, która prowadzi do zmian klimatycznych. Szwedka zasłynęła też z przemówienia na grudniowym szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach, a w marcu br. inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Greta Thunberg niczym król Dawid? To porównanie padło z ust pewnego biskupa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.