Grzegorz Kramer SJ o spocie wyborczym dot. uchodźców

Grzegorz Kramer SJ o spocie wyborczym dot. uchodźców
(fot. Jacek Taran)
2 lata temu

"Czasem się zastanawiam, co jest większą profanacją, to że chuliganie niszczą jego pomnik, czy to, że my - katolicy mamy w nosie jego nauczanie?" - napisał jezuita.

Grzegorz Kramer SJ odniósł się do wyborczego materiału, który przedstawiał uchodźców jako zagrożenie dla Polski. Odwołał się do zniszczenia pomnika Jana Pawła II i 40. rocznicy wyboru Polaka na papieża, którą była obchodzona dwa dni temu.

Imigracja. Tak Polska "pogrzebała" Jana Pawła II >>

Poniżej prezentujemy słowa, które umieścił na Facebooku:

Wczoraj Polska katolicka świętowała 40 lecie, dziś wielu katolików znów straszy uchodźcami. Wczorajszy "jubilat" mówił tak:

"Coraz liczniejsi niechrześcijanie przenoszą się do krajów o tradycji chrześcijańskiej w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia, przy czym nierzadko czynią to nielegalnie i jako uchodźcy. Stwarza to złożone i niełatwe problemy. [Dlatego] należy postępować w taki sposób, aby imigranci niechrześcijanie zawsze znajdowali u chrześcijan jednoznaczne świadectwo miłości Boga w Chrystusie. Powinni oni doznawać przyjęcia tak serdecznego i bezinteresownego, ażeby pobudziło ich to do refleksji nad religią chrześcijańską i motywami owej wzorowej miłości.

Czasem się zastanawiam, co jest większą profanacją, to że chuliganie niszczą jego pomnik, czy to, że my - katolicy mamy w nosie jego nauczanie?

Wczoraj Polska katolicka świętowała 40 lecie, dziś wielu katolików znów straszy uchodźcami. Wczorajszy "jubilat" mówił...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Środa, 17 października 2018

W kolejnym wpisie na Facebooku jezuita wskazał na hipokryzję, jakiej dopuszczają się ludzie wierzący w polityce: 

Jednego dnia zrobić z ludzi, którzy nie mają domów zagrożenie, które ma zniszczyć kraj (wbrew temu, co mówią papieże w tym Jan Paweł II), by już drugiego dnia powoływać się na Jana Pawła II.
Hipokryzja ludzi wierzących w polityce potrafi być naprawdę wielka.

Jednego dnia zrobić z ludzi, którzy nie mają domów zagrożenie, które ma zniszczyć kraj (wbrew temu, co mówią papieże w...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Czwartek, 18 października 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
23,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ o spocie wyborczym dot. uchodźców
Komentarze (15)
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
18 października 2018, 22:18
[url]https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1052994656735293441?s=20[/url]
Oriana Bianka
Oriana Bianka
18 października 2018, 22:13
Wczorajszy "jubilat" mówił też tak: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!"
QP
Qj Pus
19 października 2018, 07:01
Pani się nie lęka i zostawia wychodząc otwarte na oścież drzwi własnego mieszkania lub samochodu. Gdy Pani już ten eksperyment przeprowadzi, to się Pani podzieli doświadczeniami czy się nimi najpierw zainteresował Chrystus, czy jakiś złodziejaszek.
DM
Danuta Moskal
18 października 2018, 21:45
Przepiękny cytat. O istocie postawy chrześcijańskiej i misyjnej zarazem. W samo sedno. Dlatego tak bardzo mnie śmieszy i zasmuca zarazem stwierdzenie, że broniąc się przed uchodżcami bronimy chrześcijaństwa w Europie. Postępując jak poganie niszczymy chrześcijaństwo.
QP
Qj Pus
19 października 2018, 07:09
Jako zoologiczny prawak który zawitał do krainy otwarterskiego katolewactwa znajduję tu wobec mnie i mojego stanowiska kłamstwa, pogardę, fałszywe oskarżenia czy wykluczenie, zamiast "świadectwa miłości Boga w Chrystusie". Zdecydowanie nie "doznaję przyjęcia tak serdecznego i bezinteresownego, ażeby pobudziło mnie to do refleksji nad religią chrześcijańską i motywami owej wzorowej miłości".
a a
a a
18 października 2018, 18:21
Już chyba nikt racjonalnie myślący, kto pojeździł trochę po Europie, nie wierzy w te brednie o biednych i pokojowych uchodźcach szukających pracy i schronienia. Jak tak bardzo ich lubi, to czemu jeszcze nie opuścił wygodnych murów klasztoru i nie zgłosił się jako wolontariusz w jakimś obozie dla uchodźców. Niech tam posiedzi, pomieszka, pozna ich "kulturę", zrobi coś dobrego. Samemu, a nie zmuszać do tego innych. Ja mieszkałem trochę za granicą w imigranckich dzielnicach i zwyczajnie nie chcę tego samego syfu w Polsce, chcę czuć się tu bezpiecznie. Moja rodzina jest dla mnie ważniejsza niż jakieś Ahmedy i Mohamedy, którzy tchórzliwie opuszczający swój kraj w potrzebie, aby żyć na zasiłku.
Ewa Zawadzka
Ewa Zawadzka
18 października 2018, 16:39
Partia rządząca pokazała swoją prawdziwą twarz. Nikogo to nie powinno dziwić.
QP
Qj Pus
18 października 2018, 17:32
To znaczy "jaką" twarz?
TB
Tru Badur
18 października 2018, 17:38
Taką "podobną zupełnie do nikogo" :-)))
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
18 października 2018, 19:23
Raczej gębę.
QP
Qj Pus
19 października 2018, 06:55
:)
QP
Qj Pus
19 października 2018, 07:12
Ciapate uchodźce - rasizm i ksenofobia, pisowska gęba - chrześcijańska miłość.
QP
Qj Pus
18 października 2018, 13:00
"Uchodźcy" dachu nad głową nie mają, za to mają kilka tysięcy Euro by zapłacić za podróż do Europy. "<a href="https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zarobki-przemytnikow-uchodzcow-ile-zarabiaja-przemytnicy/lqyevqz">Ile zarabia przemytnik uchodźców?</a>" Kiedy Ojciec Karmer raczy przestać ordynarnie łgać?
18 października 2018, 16:49
KTO WIĘC ORDYNARNIE ŁŻE?  Oficjalna strona rządowa: www.migracje.gov.pl, na której są przedstawione szczegółowe dane. Są tam informacje także za 2018 r. (do maja).  Okazuje się bowiem, że tylko w tym roku do Polski przybyło 344 920 imigrantów.  Prawie 46% wszystkim imigrantów to Ukraińcy (aż 158 432 osoby), 21 681 osób to obywatele Niemiec, 12 451 to Wietnamczycy, 17 099 to Białorusini, 11 692 to Rosjanie. Brak oczywiście danych ilu z nich wyznaje islam, choć powinna to być podstawowa informacja. Można jednak na podstawie analizy podać zbliżoną liczbę muzułmanów, którzy przybyli do Polski. Po pierwsze należy zauważyć, że wśród obywateli Niemiec może być wielu imigrantów z krajów arabskich, którzy z różnych powodów postanowili się tu przenieść. Podobnie Rosja to wielki kraj, w którym żyją także muzułmanie, z których wielu może migrować. Można wskazać kraje, skąd z pewnością przybywają muzułmanie. W 2018 r. była to głównie Turcja (4153) ale też Syria (1065 osób), Irak (1183), Bangladesz (1070), Uzbekistan (1800), Pakistan (1429), Azerbejdżan (878), Tunezja (871), Arabia Saudyjska (835), Algieria (748), Maroko (543), Libia (442), Iran (395) czy Liban (305). Ostrożnie można powiedzieć, że w samych tylko 5 pierwszych miesiącach tego roku przybyło do Polski kilkanaście tysięcy muzułmanów i to tylko według oficjalnych danych. Nie wiemy, ile w Polsce przebywa osób nielegalnie. Jest więc ich kilkukrotnie więcej niż słynne 7 tysięcy..... Pokazuje to, że wiadomości, którymi karmi nas rząd są nieprawdziwe i mają umacniać mit Polski jako zielonej wyspy, która jest poza obszarem imigracji, zwłaszcza islamskiej. Liczby pokazują coś innego (wg "prawy.pl"). A ciemny lud to kupuje. I to się tylko liczy...
QP
Qj Pus
18 października 2018, 17:23
Skoro zatem rząd przyjmuje "uchodźców", zatem stopień łgarstwa stręczonego przez o. Kramera ulega spotęgowaniu.

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ o spocie wyborczym dot. uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.