Harcerze ZHR po raz 19. na Lednickich Polach

Harcerze ZHR po raz 19. na Lednickich Polach
(fot. Informacja prasowa)
Informacja prasowa / pk

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej po raz 19. pełnić będą służbę oraz uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu nad Jeziorem Lednickim.

W 1997 roku Okręg Wielkopolski ZHR z wielkim entuzjazmem odpowiedział na wezwanie dominikanina ojca Jana Góry, by pomóc mu w przygotowaniu i realizacji spotkania młodych ludzi pod symboliczną Rybą na Lednicy. Podczas zeszłorocznego spotkania o. Jan mówił do nich: "Ja Was lubię harcerze! Dlatego, że wy jesteście ludźmi służby. Człowiek musi być człowiekiem służby." Odwoływał się również do prawa harcerskiego: "Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy. Dlatego ja lubię te elementy waszej szkoły, waszej formacji. Dlatego cieszę się, że jesteście ze mną od początku."

Harcerki i harcerze co roku odpowiadają na wezwanie o. Jana z jeszcze większym entuzjazmem, przyjeżdżając nad J. Lednickie z całej Polski coraz liczniej. Harcerska Służba Lednica jest dla nich przede wszystkim ważnym wydarzeniem duchowym, podczas którego razem z młodymi z całej Polski wybierają Chrystusa. 6 czerwca zgromadzeni na Lednicy harcerze chcą wspólnie prosić o dary Ducha Św. i z radością przeżywać obecność Chrystusa we wspólnocie realizując jednocześnie zawarty w Przyrzeczeniu Harcerskim ideał służby bliźnim.

Na Polach Lednickich tradycyjnie pełnić będą służbę porządkową, pierwszej pomocy przedmedycznej, łączności, liturgiczno-honorową i kwatermistrzowską wspierając organizatorów. Swoistym novum będzie w tym roku służba ewangelizacyjna, której uczestnicy pragną dzielić się z innymi swoim przeżywaniem drogi do Boga.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Harcerze ZHR po raz 19. na Lednickich Polach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.