Hiszpania. Arcybiskup Grenady mocno przeciw ustawie o zmianie płci

Hiszpania. Arcybiskup Grenady mocno przeciw ustawie o zmianie płci
Widok na katedrę w Granadzie. Fot. Depositphotos.com
3 miesiące temu
KAI/mł

- Te przepisy to przestępcze prawo – ocenił nowy projekt rządu arcybiskup Grenady Javier Martinez, wskazując, że przepisy te mogą prowadzić do nieodwracalnych, a zarazem negatywnych zjawisk dla społeczeństwa.

W Hiszpanii nie słabnie krytyka ze strony środowisk chrześcijańskich przyjętego pod koniec czerwca projektu ustawy dotyczącego zmiany płci. Zatwierdzone przez centrolewicowy rząd Pedro Sancheza dokument, zwany ustawą trans, przewiduje możliwość zmiany płci na inną niż biologiczna na podstawie jedynie woli zainteresowanej osoby, bez konieczności poddania się terapii hormonalnej, konsultacji medycznej czy procedury sądowej.
Zgodnie z projektem ustawy zmiana płci osoby transseksualnej w rejestrze cywilnym możliwa będzie już w przypadku osób w wieku 14 lat.

Hierarcha porównał projekt ustawy dotyczący zmiany płci do zatwierdzonej w marcu 2021 r. przez parlament Hiszpanii ustawy legalizującej eutanazję. Ten dokument abp Martinez również nazwał “przestępczym”.

Dodał, że projekt ustawy trans jest daleki “od ludzkiego rozumu”. - Ktoś, kto się urodził mężczyzną będzie mężczyzną. Ktoś, kto urodził się kobietą również nią pozostanie. Nie ma znaczenia ile podadzą im hormonów – powiedział w niedzielę w homilii arcybiskup Grenady. Podkreślił, że “rzeczywistości nie uda się zmienić człowiekowi”, nawet pomimo jego dążenia do stania się “niczym Stwórca”.

Źródło: KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Hiszpania. Arcybiskup Grenady mocno przeciw ustawie o zmianie płci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.