Hiszpania: biskupi na Światowy Dzień Pokoju

Hiszpania: biskupi na Światowy Dzień Pokoju
Kościół Santa Maria del Pi (fot. Trevor Huxham / flickr.com / CC BY-ND 2.0)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

"Pokój nie jest łatwy, ale jest możliwy". W ten sposób hiszpańscy biskupi w okolicznościowych listach zachęcają dzisiaj wiernych do modlitwy o pokój, a szczególnie za prześladowanych chrześcijan.

"Dialog między religiami, kulturami i ludźmi jest dzisiaj konieczny, aby żyć razem w regionach i miastach, które stają się coraz bardziej złożone i zróżnicowane pod względem etnicznym i religijnym - pisze kard. Lluis Martínez Sistach z Barcelony. - Konieczne jest, aby dialog i międzyludzkie spotkania stały się codzienną praktyką. Podkreślił to wyraźnie Kongres Duszpasterstwa Wielkich Miast, który odbył się u nas w Barcelonie".

"Okres Bożego Narodzenia jest szkołą, w której można nauczyć się nieść radość Ewangelii i budować kulturę spotkania" - pisze z kolei abp Carlos Osoro z Madrytu. W Nowym Roku zachęca do potrójnej kontemplacji: Jezusa, aby poznać Boga i człowieka, Józefa, aby żyć wiarą, oraz Maryi, aby zjednoczyć się z Jej poddaniem się woli Bożej i radością z tego, że jest Matką Boga. Biskupi przypominają o trudnej sytuacji chrześcijan, którzy w wielu krajach są prześladowani, a nawet ponoszą śmierć za wierność Chrystusowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: biskupi na Światowy Dzień Pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.