Hiszpania: budynek, który eksplodował w Madrycie, należał do Kościoła

Hiszpania: budynek, który eksplodował w Madrycie, należał do Kościoła
fot. PAP/EPA/Kiko Huesca
3 miesiące temu
KAI / sz

Madrycki budynek, w którego eksplozji 20 stycznia po południu zginęły co najmniej trzy osoby, należał do Kościoła katolickiego. Zrujnowana budowla znajduje się w bliskim sąsiedztwie parafii San Pedro El Real w dzielnicy Latina. Z oświadczenia stołecznej archidiecezji wynika, iż w chwili tragicznego zdarzenia we wnętrzu sześciopiętrowego obiektu mogli znajdować się ludzie. Przedstawiciele struktur kościelnych twierdzą, że w dalszym ciągu trwają poszukiwania osoby świeckiej, zatrudnionej przez archidiecezję madrycką.

Do środowego wieczora liczbę rannych w wybuchu, do którego przyczynił się prawdopodobnie wyciek gazu, szacowano na kilkanaście osób. Wśród poszkodowanych są przechodnie, na których spadły odłamki gruzu.

Dotarcie służb ratowniczych do ewentualnych ofiar wybuchu utrudnia pożar w dolnych partiach budynku. Strażacy zapewnili, że dopiero po opanowaniu żywiołu będą mogli rozpocząć przeszukiwanie zrujnowanej budowli, która grozi zawaleniem.

Do wybuchu w budynku przy ulicy Toledo w centrum Madrytu doszło po godz. 15. czasu miejscowego. Mimo licznych szkód wyrządzonych sąsiednim budynkom nie ucierpieli podopieczni dwóch sąsiadujących z miejscem zdarzenia obiektów: szkoły podstawowej i domu spokojnej starości.

Żródło: KAI / sz

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpania: budynek, który eksplodował w Madrycie, należał do Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.