Hiszpania: jezuici organizują nową uczelnię

Hiszpania: jezuici organizują nową uczelnię
(fot. flickr.com/ by decade_null)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Istnieje coraz większa współpraca między świeckimi i jezuitami - podkreślił przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego o. Adolfo Nicolás podczas wizyty w Sewilli. Generał jezuitów odwiedził prowincję betycką, która obejmuje hiszpańską Andaluzję i Wyspy Kanaryjskie.

Adolfo Nicolás SJ odwiedził ośrodki uniwersyteckie oraz inne dzieła prowadzone przez jezuitów w prowincji betyckiej. Spotkał się także z dyrekcją firmy Abengoa, aby rozmawiać na temat utworzenia w Sewilli Uniwersytetu Loyola Andaluzja (Universidad Loyola Andalucía). Projekt ten promowany jest przez Towarzystwo Jezusowe, a Abengoa odgrywa ważną rolę w jego realizacji. Spotkanie odbiło się dużym echem w miejscowych mediach.

Ponad 400 osób, w tym m. in. współpracownicy dzieł należących do Towarzystwa Jezusowego, członkowie grup duchowości ignacjańskiej oraz rodziny jezuitów, spotkało się z przełożonym generalnym w Sewilli. "Istnieje coraz większa współpraca między świeckimi i jezuitami zarówno pod względem ilości jak i jakości, aby realizować misję, którą podzielamy wszyscy" - powiedział o. Nicolás.

Odpowiedział on na szereg pytań dotyczących m. in. edukacji, bycia świeckim liderem w dziełach jezuickich, sekularyzacji oraz tożsamości i misji Towarzystwa Jezusowego. "Musimy żyć naszym życiem chrześcijańskim w sposób wiarygodny, a to oznacza nieakceptowanie uprzedzeń, fałszywej pobożności czy też niesprawiedliwości. Trzeba przyjąć w pokoju, że inni myślą inaczej, mieć wielkie serce i patrzeć daleko. Nie można pozostać obojętnym wobec rzeczywistości, która nas otacza" - podkreślił generał jezuitów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: jezuici organizują nową uczelnię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.