Hiszpania: kampania na rzecz życia

Radio Watykańskie

„To moje życie!... Jest w twoich rękach” – pod tym hasłem w Hiszpanii rozpoczęła się ogólnokrajowa kampania na rzecz życia. Poprzez tę akcję hiszpański episkopat chce dotrzeć do obywateli z informacjami na temat prawa do życia jeszcze nienarodzonych oraz tego, gdzie kobiety w ciąży, będące w trudnej sytuacji, mogą otrzymać realną pomoc. Kampania rozpoczęła się z okazji zbliżającego się Dnia Życia (25 marca).

W blisko 40 miastach i przy drogach pojawią się potężne plakaty. Ponad 6 mln broszur informacyjnych trafi do parafii i ośrodków katolickich w całym kraju. Plakaty ukazują pierwsze etapy ludzkiego życia. W ten sposób podkreśla się obecność w łonie matki nowej istoty ludzkiej. Jej „prawo do życia powinno być uznane i chronione” – czytamy w komunikacie episkopatu Hiszpanii. Niemowlę, które podtrzymują splecione dłonie ojca i matki woła: „To moje życie!... Jest w twoich rękach”.

Nowa ustawa o aborcji - prawdziwa „licencja na zabijanie”, jak podkreślił sekretarz episkopatu bp Juan Antonio Martínez Camino - jest nie tylko krokiem wstecz, jeśli chodzi o prawną ochronę życia nienarodzonych, ale jeszcze większym „opuszczeniem matek w ciąży”. Dlatego kampania informuje o specjalnej stronie internetowej www.conferenciaepiscopal.es/apoyoalavida, gdzie można znaleźć instytucje pomagające przyjąć nowe życie, które przychodzi na świat.

Kampania episkopatu spotkała się z krytyką środowisk lewicowo-liberalnych i feministycznych oraz obrońców niedawno przyjętej ustawy o aborcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: kampania na rzecz życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.