Hiszpania: kard. Omella zapowiedział msze za ofiary koronawirusa

Hiszpania: kard. Omella zapowiedział msze za ofiary koronawirusa
(fot. PAP/EPA)
1 rok temu
KAI / df

Arcybiskup Barcelony kard. Juan José Omella zapowiedział, że od ostatniej niedzieli marca wprowadzi w katedrze w stolicy Katalonii Msze za duszę śmiertelnych ofiar dziesiątkującej Hiszpanię epidemii koronawirusa.

Zaznaczył, że liturgia na razie będzie sprawowana przy zamkniętych drzwiach świątyni. Obecni podczas niedzielnych Eucharystii w intencji zmarłych z powodu infekcji SARS-CoV-2 mają być m.in. pracownicy ekipy telewizyjnej transmitującej nabożeństwa.

Z poniedziałku na wtorek w Hiszpanii nastąpił drastyczny wzrost liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. Zwiększyła się ona o 514 do 2696 przypadków, zaś zakażonych o 6,5 tys. do poziomu 39,7 tys.

Od wtorku z braku miejsc w stołecznych kostnicach władze Madrytu udostępniły miejsce dla zwłok zmarłych na SARS-CoV-2 na miejskim lodowisku. Natomiast władze miejskie Walencji ogłosiły, że z powodu licznych zgonów na koronawirusa i ryzyka zakażeń zamknięte zostają wszystkie domy pogrzebowe, w których dla najbliższej rodziny wystawiano trumnę z ciałem zmarłego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: kard. Omella zapowiedział msze za ofiary koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.