Hiszpania: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko

Hiszpania: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko
(fot. flickr.com/ by KeepOnClicking)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Od Kraju Basków rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko po Hiszpanii. Pielgrzymka potrwa do 11 listopada br. i wpisuje się w przygotowania do 200-lecia urodzin założyciela salezjanów, które przypada w 2015 r.

Urna z wierną kopią rzeźby św. Jana Bosko, jaka znajduje się w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Turynie, dotarła do salezjańskiego kościoła w Bilbao. Relikwia to prawe ramię świętego. Uroczystą Mszę na rozpoczęcie pielgrzymowania po Kraju Basków odprawił miejscowy ordynariusz bp Mario Iceta.

"Obecność relikwii jest dla nas wszystkich wezwaniem do wierności i szukania odpowiedzi na wyzwania, jakie stawia nam dzisiaj młodzież" - powiedział ks. Isaac Díez, dyrektor salezjanów w Bilbao. W ośrodkach salezjańskich w całej Hiszpanii uczy się ponad 50 tys. młodzieży, w Kraju Basków - ok. 7 tys.

Urna, która została przywieziona z Turynu w specjalnym samochodzie, waży ponad pół tony, ma 1,80 długości i 1 metr szerokości. Najpierw odwiedzi salezjańskie ośrodki w Kraju Basków, a następnie w całej Hiszpanii. Z kolei w Madrycie specjalną wystawę z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko można zobaczyć w Ośrodku Misji Salezjańskich.

DEON.PL POLECA

Pielgrzymka z relikwią rozpoczęła się już w kwietniu 2009 r. Nie obeszło się bez przygód. "Było to w Wenezueli. Poproszono nas o akt urodzenia Jana Bosko" - wspomina tamtejszą biurokrację ks. Isaac Díez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpania: peregrynacja relikwii św. Jana Bosko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.