Hiszpania: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 357 osób konsekrowanych

Hiszpania: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 357 osób konsekrowanych
(fot. cathopic.com)
PAP / ml

W wyniku zakażenia koronawirusem w Hiszpanii od marca zmarło 357 osób konsekrowanych, zarówno księży, braci zakonnych, jak i zakonnic - wynika z opublikowanych w piątek statystyk Hiszpańskiej Konferencji Życia Konsekrowanego (Confer).

Według danych instytucji współpracującej z Konferencją Episkopatu Hiszpanii (CEE) śmiertelne ofiary Covid-19 należały ogółem do 73 zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń katolickich.

Z szacunków Confer wynika, że zdecydowana większość ofiar koronawirusa wśród osób konsekrowanych w Hiszpanii miała powyżej 65 lat.

Statystyki hiszpańskiego Kościoła dowodzą, że w czasie trwającej między marcem a końcem kwietnia pierwszej fali epidemii w każdej z 70 diecezji kraju potwierdzono przynajmniej jeden zgon osoby duchownej.

Ostatni przypadek ogniska zakażenia w domu zakonnym został zanotowany w poniedziałek u klarysek z aragońskiej miejscowości Tauste. Służby medyczne potwierdziły tam dotychczas zachorowanie na Covid-19 u sześciu mniszek.

Ustalono, że do powstania ogniska zakażenia w klasztorze doszło, gdy jedna z sióstr trafiła do lokalnego szpitala z urazem ramienia. Po powrocie z placówki medycznej klaryska zakaziła wirusem SARS-CoV-2 inne mieszkanki domu zakonnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
51,03 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 357 osób konsekrowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.