"#Hosanna" – akcja archidiecezji krakowskiej dla medyków

"#Hosanna" – akcja archidiecezji krakowskiej dla medyków
Fot. Depositphotos
7 miesięcy temu
PAP / pk

Archidiecezja krakowska zainicjowała akcję "#Hosanna". Zaprasza wiernych do wysyłania zdjęć z tradycyjnymi palmami, które przekaże medykom walczącym z epidemią koronawirusa.

"Chcemy, żeby każdy miał świadomość, jak ciężką pracę w tym trudnym czasie wykonują medycy. Zdjęcia z palmami mają być wyrazem tego, że to doceniamy i pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach medycznych także w modlitwie" - powiedział w sobotę PAP rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Na stronie internetowej diecezji przypomniano, że tłum witający Chrystusa wjeżdżającego triumfalnie do Jerozolimy wołał "Hosanna!", co dosłownie znaczy "zbaw, wyratuj" i słał przed nim gałązki palmowe i płaszcze. "W trudnym czasie epidemii, gdy ze względu na obostrzenia w liturgii uczestniczy się głównie przez transmisje telewizyjne czy internetowe wierni zachęcani są, by pozostali w domach ale – na ile to możliwe – nie rezygnowali z tradycji przypisanych do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy" - napisano.

Inicjatorzy akcji proszą o jedno "Zdrowaś Maryjo" w intencji medyków zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. Zdjęcia z tradycyjnymi palmami oznaczone hasztagiem "#Hosanna" może wysyłać poprzez komentarze i wiadomości na Facebooku i Twitterze archidiecezji. Za pośrednictwem księży kapelanów wydrukowane zdjęcia w formie pocztówek zostaną w czasie Wielkanocy przekazane lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym zaangażowanym w ratowania zdrowia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"#Hosanna" – akcja archidiecezji krakowskiej dla medyków
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"#Hosanna" – akcja archidiecezji krakowskiej dla medyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.