I to jest genialny pomysł na nietrafiony prezent!

I to jest genialny pomysł na nietrafiony prezent!
(fot. shutterstock.com)
PAP / slo

Nie każdy znaleziony pod choinką prezent trafia w gusta obdarowanego, jednak dla kogoś potrzebującego może okazać się spełnieniem marzeń. W tym roku po raz czwarty Jasnogórski Punkt Charytatywny ogłosił zbiórkę oddawania nietrafionych podarków.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed czterema laty list czytelnika z Tychów do tygodnika "Niedziela". Zauważył on w nim, że pewna część świątecznych podarków okazuje się niepotrzebna i może zostać rzucona w kąt, podczas gdy "dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne rzeczy" mogą się okazać "przedmiotem marzeń".

Pomysł podchwycił opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego o. Szymon Botul. Ogłosił akcję zbierania darów dla podopiecznych jasnogórskiej placówki. W trzech edycjach akcji dostarczono dotąd kilkadziesiąt paczek z ubraniami, zabawkami, kosmetykami oraz wieloma drobiazgami.

"Tu nie chodzi o ilość paczek, ale o umiejętność dzielenia się z innymi, bardziej potrzebującymi. Jeśli coś nam zbywa, warto to przekazać na rzecz innych, okazać serce. W ubiegłym roku przesłano między innymi kurtkę dla dziewczynki, która jak wynikało z przekazu darczyńców była po prostu za mała na ich dziecko. Podarek od razu trafił do naszej podopiecznej" - powiedział PAP o. Botul.

DEON.PL POLECA

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście w siedzibie punktu charytatywnego na Jasnej Górze lub wysłać pocztą na adres: o. Szymon Botul, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa.

Jasnogórski Punkt Charytatywny powstał w 1994 r. Z pomocy organizowanej przez paulinów korzystają przede wszystkim rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

I to jest genialny pomysł na nietrafiony prezent!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.