I ty możesz zaadoptować zakonnicę

I ty możesz zaadoptować zakonnicę
(fot. Stuck in Customs / Foter.com / CC BY-NC-SA)
6 lat temu
PAP / kn

Zakonnice, których głównym zadaniem jest modlitwa, same jej potrzebują. Dlatego powstało Dzieło Duchowej Adopcji Sióstr Zakonnych, w którego ramach "adoptujący" obejmuje codzienną modlitwą wybraną siostrę, informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce jest ponad 22 tys. zakonnic. Posługują przy parafiach, w szpitalach, domach pomocy społecznej, prowadzą szkoły, przedszkola, stołówki dla ubogich, a przy tym nieustannie się modlą w intencjach im powierzonych.
Tymczasem same również potrzebują duchowego wsparcia. Dlatego powstał DDASZ. Zasady adopcji są proste. Chętny wybiera sobie dowolną siostrę zakonną na określony czas: rok, pół roku, miesiąc albo na stałe. Warunkiem jest codzienna modlitwa. Obecnie zaadoptowanych jest prawie 700 sióstr, co daje 3 proc. w skali kraju.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

I ty możesz zaadoptować zakonnicę
Komentarze (7)
K
kate
23 stycznia 2014, 10:17
A kiedy będzie Duchowa Adopcja Ojców, Matek, Ośób Samotnych, Chorych, itp. Nie mam nic do idei i sensowności modlitwy za duchownych czy osoby konsekrowane, ale tego typu akcje już dawno utraciły swój smak. Teraz są to tylko PR konstrukcje, które mają ocieplić mocno nadszarpnięty wizerunek Kościoła instytucjonalnego. Nie tędy droga! Ps. Same zakonnice gorąco pozdrawiam!
M
Monia
22 stycznia 2014, 21:01
wszelkie info na stronie dzieła: http://ddasz.wordpress.com/
I
iza
22 stycznia 2014, 20:30
witam mam pytanie w jaki sposób można zaadoptować zakonnicę?
M
marcinek
22 stycznia 2014, 19:12
Dziękuję serdecznie Xawery za modlitwę w mojej intencji. Siostra zakonna
J
JOANNA
22 stycznia 2014, 17:07
Przypominam, że jest też akcja duchowej adopcji księży. Mamy wiele zastrzeżeń do deonowych jezuitów. A duchowa adopcja z pewnością będzie skuteczniejsza od krytyki. ... Proszę mówić w swoim imieniu :) Chyba, że pseudo "Hola" jest mnogie? 
H
Hola
22 stycznia 2014, 12:44
Przypominam, że jest też akcja duchowej adopcji księży. Mamy wiele zastrzeżeń do deonowych jezuitów. A duchowa adopcja z pewnością będzie skuteczniejsza od krytyki.
Paweł Tatrocki
Paweł Tatrocki
22 stycznia 2014, 10:27
Nie będę się rozdrabniał, adoptuję je wszystkie. Mam taki rodzaj modlitwy (na razie w fazie próbnej, ale jest zatwierdzona przez władze Kościoła), który pozwala objąć wszystkie siostry na raz. Codziennie można się za wszystkie siostry w Polsce pomodlić, a nawet za wsztstkie na całym świecie i jeszcze starczy na nowe powołania.

Skomentuj artykuł

I ty możesz zaadoptować zakonnicę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.