Ideologie zagrażające rodzinie i życiu

Ideologie zagrażające rodzinie i życiu
(fot. mandrew / flickr.com)
Radio Watykańskie / slo

"Prawda ludzkiej miłości". Taki tytuł nosi obszerny dokument, ogłoszony 4 lipca przez hiszpański episkopat. Zawiera on wskazania w odniesieniu do miłości małżeńskiej, ideologii gender i prawodawstwa dotyczącego rodziny.

Biskupi Hiszpanii przypominają, że niejednokrotnie zwracali już uwagę na sytuację rodziny w obliczu propozycji ustawodawczych podważających wartość małżeństwa i szerzących wprost kulturę śmierci.

Obecnie są powody do nadziei, bo w szerokich kręgach hiszpańskiego społeczeństwa wartości życia i rodziny są bardziej cenione. "Musimy uznać, że do rozpowszechnienia się tej świadomości w znacznym stopniu przyczyniły się coraz liczniejsze ruchy i stowarzyszenia, które promują życie i rodzinę" - piszą biskupi.

Episkopat Hiszpanii zwraca jednak uwagę, że pomimo tych oznak nadziei w społeczeństwie nadal obecne są negatywne zjawiska, jak aborcja czy rozwody. Stoi za nimi szerzenie się pewnych przesłań ideologicznych i propozycji kulturowych, czego przykładem jest subiektywistyczne pojmowanie wolności jako niezależnej od prawdy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ideologie zagrażające rodzinie i życiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.