"Idź i kochaj!" - odbyła się Lednica Dziecka

"Idź i kochaj!" - odbyła się Lednica Dziecka
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

Tydzień po Lednicy Młodych, w sobotę 10 czerwca, pod Bramą Rybą na Polach Lednickich odbyła się Lednica Dziecka.

Spotkaniu towarzyszyło to samo wezwanie, które prowadziło młodzież: "Idź i kochaj!".

Zróbcie taki Kościół >>

Mimo niezbyt sprzyjającej aury na Pola Lednickie - według szacunków organizatorów -przyjechało około 2 tysiące osób. Najmłodszym towarzyszyli rodzice i dziadkowie, a także księża i siostry zakonne. Jak co roku specjalne zaproszenie dostały dzieci pierwszokomunijne, które pod Rybą pojawiły się w albach. Nie brakowało także odniesień do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich i niedawnej kanonizacji dwojga Pastuszków - Hiacynty i Franciszka. Dzieci poniosły m.in. różaniec z orzechów do figury Matki Bożej Fatimskiej.

DEON.PL POLECA

Spotkanie trwało trzy godziny - od południa do Godziny Miłosierdzia. Jak to na Lednicy, dzieci śpiewały i tańczyły prowadzone przez animatorów. Obejrzały też inscenizację nawiedzeniu świętej Elżbiety, w której wystąpił Anioł Gabriel na szczudłach. W ten sposób mogły zobaczyć, jak Maryja dała przykład hasła "Idź i kochaj". Lednicę Dzieci odwiedził też sam św. Jan Paweł II.

Dlaczego Kościół potrzebuje Lednicy >>

Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali 1200 metrów sznurka, z którego wspólnie zbudowały różaniec. Został on rozwinięty wokół Bramy Ryby, przez którą wraz z rodzicami i opiekunami przeszli na znak wyboru Chrystusa.

Pod Bramą Rybą odbędzie się jeszcze Lednica Motocyklisty i we wrześniu Lednica Seniora.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Idź i kochaj!" - odbyła się Lednica Dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.