„Idźmy do Józefa - on nam pomoże”. Rekolekcje adwentowe ks. M. Olszewskiego SCJ i o. M. Legana OSPPE

„Idźmy do Józefa - on nam pomoże”. Rekolekcje adwentowe ks. M. Olszewskiego SCJ i o. M. Legana OSPPE
Ks. Michał Olszewski SCJ o. Michał Legan OSPPE (Fot. profeto.pl)
profeto.pl/dm

Profeto przygotowało rekolekcje adwentowe „Warsztat Józefa”. 7-odcinkowy cykl oparty został o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Wideo-rozważania prowadzi duet - ks. Michał Olszewski SCJ - twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan OSPPE - rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Odcinki rekolekcji „Warsztat Józefa” będą ukazywały się od 2 grudnia w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu na portalu profeto.pl.

Ks. Michał Olszewski zwraca uwagę na myśl papieża Franciszka, który przypomina, że gdy Kościół w całej swojej historii, wiele razy miał kłopoty mówił: idźmy do Józefa - on nam pomoże.

- A dlaczego mamy iść do Józefa? On jest zarządcą spichlerza, a tym spichlerzem jest Jezus - to On jest ziarnem, On może nas nakarmić - dodaje o. Michał Legan.

Paulin podaje jeden powód z listu papieża Franciszka „Patris corde”, który przekonał go do tego, aby pokochać św. Józefa.

- Papież ma piękną metodę - każdy rozdział zaczyna od Józefa, a nieodmiennie kończy na Jezusie. Jeśli mam powiedzieć, że kocham Józefa, to właśnie dlatego, że papież Franciszek wskazał mi taką ścieżkę. Na Józefie można zacząć, ale trzeba skończyć na Jezusie - mówi rzecznik Jasnej Góry zaznaczając, że takie właśnie będą rekolekcje „Warsztat Józefa”.

Ks. Michał Olszewski zaznacza, że dla niego najważniejsze jest to, że papież zwraca uwagę na zwyczajność św. Józefa. - Papież zaprasza nas, byśmy umiłowali Jezusa tak, jak ukochał Go Józef. To jest genialne. To jest klucz do relacji z Jezusem. Pierwszym krokiem na tej drodze jest bycie zwyczajnym człowiekiem - właśnie na wzór św. Józefa - podkreśla sercanin.

Odcinki rekolekcji „Warsztat Józefa” będą ukazywały się od 2 grudnia w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu na portalu profeto.pl.

Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach: https://profeto.pl/adwentowe-rekolekcje--warsztat-jozefa----zapowiedz---ks--michal-olszewski-scj-i-o--michal-legan-osppe

Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych.

Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag - Wyspy Wolne od Przemocy”.

profeto.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Pytlarz
13,39 zł
19,12 zł

Z powstaniem kaliskiego obrazu św. Józefa wiąże się niezwykła historia. Niejaki Stobienia, złożony ciężką chorobą, cierpiał bardzo i nie mając już żadnej nadziei, prosił Boga o zakończenie cierpień. Zwrócił się do św. Józefa, patrona dobrej...

Skomentuj artykuł

„Idźmy do Józefa - on nam pomoże”. Rekolekcje adwentowe ks. M. Olszewskiego SCJ i o. M. Legana OSPPE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.