Igrzyska w Londynie bez religijnych symboli

7 lat temu
KAI / drr

Podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie duchowni sprawujący religijną opiekę nad ekipami sportowców i działaczy nie będą mogli nosić odznak i symboli swoich religii. Na ich legitymacjach i odznakach znajdzie się jedynie słowo "wiara" z wizerunkiem ziemskiego globu i logo igrzysk olimpijskich i paraolimpiskich.

- Nie znalazł akceptacji projekt z symbolami wszystkich dziewięciu religii i wyznań przedłożony przez ich przedstawicieli - donosi brytyjski dziennik "Sunday Telegraph".

Emblematy będą służyły jako dowody tożsamości 193 duchownych różnych religii i wyznań, którzy podczas olimpijskich zawodów będą sprawowali opiekę duszpasterską nad zawodnikami, działaczami, organizatorami i pracownikami mediów.

W wiosce olimpijskiej znajduje się jedna budowla, która będzie służyła przedstawicielom pięciu wielkich religii do sprawowania nabożeństw: chrześcijanom, muzułmanom, żydom, hinduistom oraz buddystom. Ponadto wśród duchownych znajdą się przedstawiciele bahaizmu, dżinizmu, zoroastryzmu.

Przewodniczący komitetu koordynującego służbę religijną podczas igrzysk, anglikański duchowny, ks. Duncan Green poinformował, że będą organizowane specjalne przerwy dla muzułmanów z okazji przypadającego w okresie trwania igrzysk miesiąca ich postu ramadanu. Ks. Green zwrócił także uwagę, że wynegocjowano specjalne pozwolenie dla sikhów, którzy będą mogli przy sobie nosić tradycyjne sztylety.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Igrzyska w Londynie bez religijnych symboli
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Igrzyska w Londynie bez religijnych symboli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.