III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej
(fot. miqul / Foter / CC BY-NC-ND)
6 lat temu
KAI / ptsj

Z apelem o modlitwę o pokój na świecie zwrócił się ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca.

- Kiedy dziś pokój jest wciąż zagrożony, proszę, aby wszyscy członkowie Żywego Różańca w Polsce przez cały październik do wyznaczonej tajemnicy różańcowej dołączyli każdego dnia jeden dziesiątek różańca - tajemnicę ukoronowania Matki Bożej na Królową nieba i ziemi - i ofiarowali swoją modlitwę w intencji pokoju - napisał w komunikacie ks. Szymon Mucha. Zaprosił jednocześnie na III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej, który już po raz trzeci będzie obchodzony w czwartek w Tygodniu Misyjnym, 23 października.

Ks. Mucha zachęcił, by członkowie Żywego Różańca zgromadzili się tego dnia w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwali na adoracji i modlitwie różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot.

Ks. Mucha podkreślił, że dzień modlitwy różańcowej jest okazją, aby dziękować Bogu za każdą różę (koło) działającą w naszych parafiach, a szczególnie za te nowo powstałe. - Dziękujemy za kapłanów obejmujących troską duszpasterską Żywy Różaniec w diecezjach, dekanatach, parafiach. Dziękujemy za wspaniałą i owocną posługę zelatorek i zelatorów zatroskanych o róże. Ten dzień to wielkie wołanie o wyniesienie na ołtarze naszej założycielki Pauliny Jaricot, aby zajaśniała całemu Kościołowi jako przykład ukochania modlitwy różańcowej i uczynienia jej "modlitwą wszystkich" - napisał ks. Mucha w odezwie do czcicieli modlitwy różańcowej.

Krajowy Moderator Żywego Różańca zwrócił uwagę, że 23 października nie może zabraknąć modlitwy o rozwój Żywego Różańca w Polsce, który jest duchowym zapleczem Kościoła, aby zawsze byli ludzie ogarniający codzienną modlitwą różańcową sprawy polecane nam przez Ojca Świętego. - Ten dzień nie przypadkiem jest obchodzony w Tygodniu Misyjnym. Nie możemy zapomnieć o tym, że Żywy Różaniec według zamysłu sługi Bożej Pauliny Jaricot ma być duchowym i materialnym wsparciem dla dzieła misyjnego Kościoła. W czwartek 23 października jesteśmy razem na modlitwie - członkowie Żywego Różańca w całej Polsce - powiedział ks. Szymon Mucha. Zachęcił, by chorzy włączyli się w modlitwę w swoim domu czy szpitalnym łóżku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.