Imamowie planują marsz pokoju przeciwko terrorowi

Imamowie planują marsz pokoju przeciwko terrorowi
(fot. Daxiao Productions / shutterstock.com)
KAI / ml

Europejscy imamowie pragną dać wspólny znak sprzeciwu wobec islamskiego terroru. W tym celu postanowili zorganizować 8 lipca marsz pokoju do różnych miast europejskich, w których w ostatnim okresie doszło do zamachów terrorystycznych - poinformowało Radio Watykańskie.

Inicjatywa imamów obejmie Berlin, Brukselę, Londyn, Saint Etienne du Rouvray, Tuluzę oraz Niceę. Mają w niej także uczestniczyć przedstawiciele innych religii, wierzący i ateiści. 

W kościele katolickim w Saint-Etienne-du-Rouvray, jako "znak pokoju i braterstwa" zostanie poświęcony "kamień pamiątkowy". Miejsce to ma przypominać osobę ks. Jacquesa Hamela. Zamordowali go islamscy terroryści 26 lipca ub. roku, gdy sprawował Mszę św.

Organizatorami marszu pokoju są francuski imam Hassen Chalghoun, jeden z szefów pokojowej inicjatywy "Union des Peuples pour la Paix" oraz Marek Halter. Ten urodzony w Warszawie polsko-francuski powieściopisarz i malarz żydowskiego pochodzenia jest uznanym autorytetem w dziedzinie obrony praw człowieka.

DEON.PL POLECA

Już w latach 60. ubiegłego wieku imam ten zorganizował m.in. z Günterem Grassem, Elie Wieselem i Hanną Arendt Międzynarodowy Komitet ds. Pokoju na Bliskim Wschodzie.

W późniejszych latach stał na czele Instytutu Andrieja Sacharowa oraz Międzynarodowego Instytutu Kultury Żydowskiej. Jest też jednym z założycieli organizacji SOS Rasizm i aktywnie działa w Fundacji Abbe Pierre’a.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Imamowie planują marsz pokoju przeciwko terrorowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.