Imieniny papieża Franciszka

Imieniny papieża Franciszka
Papież Franciszek (fot. Vatican media / EPA / PAP)
vaticannews/Benedetta Capelli/pk

W święto św. Jerzego 600 osób powróci do Watykanu na zaplanowaną drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. 1400 osób otrzymało pierwszą dawkę, "kroplę miłości" - mówi papieski jałmużnik, kard. Krajewski.

Powrócą jeszcze raz do serca chrześcijaństwa, blisko domu Papieża, w dniu jego imienin. Takie doświadczenie czeka grupę 600 ubogich ludzi, którzy już dwadzieścia dni temu skorzystali z pierwszej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Druga dawka zostanie podana także w Auli Pawła VI, gdzie znajduje się watykański ośrodek szczepień. "Oprócz otrzymania szczepionki ludzie wezmą udział w uroczystościach z okazji imienin Ojca Świętego - czytamy w komunikacie Urzędu Jałmużnika Papieskiego - z niespodzianką ofiarowaną papieżowi".

DEON.PL POLECAStyl Gospel

"Podobnie jak w poprzednich latach - tłumaczy kard. Konrad Krajewski - Franciszek postanowił coś dać, a nie otrzymać, w czystym ewangelicznym stylu. W 2020 r. papież przesłał respiratory do Rumunii, kraju szczególnie dotkniętego pandemią. W poprzednich latach podarował sześć tysięcy paciorków różańca wykonanych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie dla młodzieży z archidiecezji mediolańskiej oraz 20-kilogramowe czekoladowe jajko dla ubogich z kuchni Caritas na dworcu Termini w Rzymie.

Zawieszona szczepionka

Pod koniec stycznia rozpoczęto szczepienia mężczyzn i kobiet powyżej 60 roku życia, z poważnymi problemami fizycznymi i trudnościami w dostępie do krajowych placówek służby zdrowia. Następnie kampania została wznowiona w Wielkim Tygodniu, kiedy to po raz pierwszy zaszczepiono najbardziej bezbronnych: niektórych podopiecznych ośrodków prowadzonych przez Siostry Matki Teresy, innych wspieranych przez Wspólnotę Sant'Egidio, a także przez Medicina Solidale, która prowadzi klinikę "Matka Miłosierdzia", pod kolumnadą św. Piotra. Inicjatywa Jałmużnika Papieskiego, ze szczepionką ofiarowaną 1400 osobom, "kroplą miłości" według kardynała Krajewskiego, miała na celu nawiązanie do apeli papieża Franciszka, aby nikt nie został wykluczony, a w ślad za tym powstała idea "szczepionki zawieszonej". Na stronie www.elemosineria.va, poprzez darowiznę on-line, można przekazać dawki serum przeznaczone dla wielu „niewidzialnych” ludzi w naszych miastach.

Dar dla Syrii

Dzięki tej akcji 100 tys. euro trafiło do nuncjusza w Syrii, kardynała Mario Zenari, na zakup szczepionek. "Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać inne datki - podkreśla o. Augusto Zampini, asystent sekretarza Dykasterii ds. Rozwoju Integralnego i członek kierownictwa watykańskiej Komisji Covid-19 - aby wysłać je do innych miejsc na świecie, przyczyniając się w ten sposób do przyspieszenia dostępności szczepionki. Jest to jeden z trzech priorytetów naszej Komisji na rok 2021: zdrowie dla wszystkich, żywność dla wszystkich, praca dla wszystkich".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Imieniny papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.