Inflacja nie oszczędziła Kościoła. Episkopat podał nowe ceny Mszy

Inflacja nie oszczędziła Kościoła. Episkopat podał nowe ceny Mszy
Fot. Pascal Deloche / Godong / depositphotos.com
PAP / tk

Konferencja Episkopatu Chorwacji (HBK) podjęła decyzję o zmianie wysokości opłat za odprawienie przez kapłana mszy we wskazanej intencji - poinformowała telewizja N1, zauważając, że inflacja w Chorwacji dotknęła również Kościół.

Inflacja nie oszczędziła Kościoła

Od 1 lipca 2024 r. opłata ta wzrośnie z obecnych siedmiu do 10 euro. Zmiana będzie dotyczyć wszystkich parafii znajdujących się na terytorium Chorwacji.

DEON.PL POLECA

Kościół chorwacki ustalił również cenę mszy gregoriańskich, czyli serii mszy odprawianych w ciągu 30 kolejnych dni tak szybko, jak to możliwe po śmierci danej osoby. Cykl 30 mszy będzie od początku lipca kosztować 400 euro.

Episkopat poruszył także podczas konferencji temat relacji z mediami, dochodząc do wniosku, że "wymagają one znacznej poprawy" - przekazała chorwacka telewizja.

Zgodnie z danymi Eurostatu inflacja w Chorwacji wynosi obecnie niemal 5 proc. w skali roku i jest jedną z najwyższych w strefie euro.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Zwoliński
W jaki sposób dochodzi się do szczęścia? Czy zdobywa się je indywidualnie? Czy państwo jest odpowiedzialne za szczęście obywateli? Czy dobrobyt mierzony produktem krajowym brutto gwarantuje jego osiągnięcie?
Na te i inne pytania dotyczące definicji...

Skomentuj artykuł

Inflacja nie oszczędziła Kościoła. Episkopat podał nowe ceny Mszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.