Interwencja Maryi ocaliła studentki z Iraku, gdy do ich pokoju wtargnęli dżihadyści

Interwencja Maryi ocaliła studentki z Iraku, gdy do ich pokoju wtargnęli dżihadyści
(fot. shutterstock.com)
CNA / pcz / kw

Siedem młodych kobiet z Kirkuku zawdzięcza swoje życie Marii Dziewicy. Dzięki niej udało im się ukryć przed terrorystami z ISIS, którzy wykorzystali ich pokój jako kryjówkę podczas ataku na miasto.

Kobiety były w stałym kontakcie telefonicznym z kapłanem, ojcem Momiko, który służy w obozach dla uchodźców w Ankawie w północnym Iraku, dzięki czemu mogły przekazywać mu bieżące informację, o tym, co się działo.

Kiedy usłyszały odgłosy wkraczających wojsk, szybko ukryły się pod łóżkami, na których później kładziono rannych. Terroryści użyli tego miejsca jako bazy, gdzie mogli jeść, odpoczywać i zajmować się tymi, którzy potrzebowali opieki medycznej.

Ostrzeżenie od chrześcijan z Syrii >>

DEON.PL POLECA

Jedna z ukrywających się kobiet zdecydowała się pozostać w kontakcie telefonicznym z ojcem Momika, żeby móc przekazywać informacje o tym, o czym rozmawiali obecni w pokoju członkowie ISIS. Kapłan starał się podtrzymywać je na duchu powtarzając, aby nie zapominały o swojej wierze i modliły się do Marii Dziewicy, której teraz zawdzięczają dokonanie cudu — przez cały czas, gdy ukrywały się w pokoju, nie zostały dostrzeżone przez terrorystów.

Skorzystały z pierwszej okazji, gdy zostały same (po kilkunastu godzinach), by uciec. Tutaj też wstawiennictwo Maryi nie zawiodło i dzięki Bożej pomocy uciekły bezpiecznie do swoich rodzin.

Ojciec Momika jest szczęśliwy, gdyż żadna ze studentek nie ucierpiała podczas tego zdarzenia.

Iraccy żołnierze całują stopy Maryi [WIDEO] >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Interwencja Maryi ocaliła studentki z Iraku, gdy do ich pokoju wtargnęli dżihadyści
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.