Irak: w Irbilu powstał uniwersytet katolicki

Irak: w Irbilu powstał uniwersytet katolicki
(fot. D-Stanley / Foter / CC BY)
KAI / ptt

W stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego w Iraku - Irbilu rozpocznie wkrótce działalność uniwersytet katolicki. Powołał go do życia Kościół chaldejski jako konkretną pomoc dla młodych chrześcijan z Bliskiego Wschodu, zagrożonych prześladowaniami ze strony radykalnych islamistów.

Chaldejski arcybiskup miasta Baszar Matti Warda zapowiedział niedawno w licie pasterskim, że przyszła placówka będzie miała cztery wydziały, w tym ekonomiczny, a jej siedziba znajduje się w chrześcijańskiej dzielnicy Irbilu - Ankawie.

Jednocześnie hierarcha wezwał wszystkich potencjalnych sponsorów i współpracowników tego projektu do nawiązania kontaktu z jego archidiecezją w celu przekazania uczelni ewentualnych darowizn i ofiar, a także swej wiedzy w zakresie nauczania uniwersyteckiego.

Kamień węgielny pod budowę kompleksu akademickiego w Irbilu-Ankawie położono 20 października 2012 na działce o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych, przekazanej przez Kościół chaldejski. Inwestycji od początku towarzyszyły liczne trudności, związane zwłaszcza z napływem tysięcy uchodźców z regionów zajętych przez tzw. Państwo Islamskie. Otwarcie uniwersytetu może być alternatywą również dla nich, proponując młodym studia zamiast szukania szczęścia za granicą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Irak: w Irbilu powstał uniwersytet katolicki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.