Izrael: ekumeniczna nagroda dla kard. Kurta Kocha

Izrael: ekumeniczna nagroda dla kard. Kurta Kocha
(fot. LifeSiteNews / youtube.com)
KAI/ ed

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch został wyróżniony "Nagrodą ekumeniczną i społeczną im. Ladislausa Laszta".

Uroczystość jej wręczenia odbędzie się 6 listopada na Uniwersytecie Ben Guriona w izraelskim mieście Beer Szewa na pustyni Negew.

DEON.PL POLECA
Fundatorami nagrody przyznawanej od 1985 r. są Nelly i Ladislaus Laszt ze Szwajcarii. Według informacji uniwersytetu, nagrodę otrzymują osoby, "których czyny podyktowane są tolerancją, nadzieją i wizjami, a więc aspektami istotnymi dla przeżycia rodzaju ludzkiego". Wcześniej jej laureatami byli m.in. były naczelny rabin Wielkiej Brytanii Jonathan Sacks, Dalajlama XIV i kard. Roger Etchegaray.

Kard. Koch został odznaczony jako przewodniczący Komisji ds. Stosunków Religijnych z Judaizmem, działającej w łonie Papieskiej Rady.

DEON.PL POLECA

Z okazji pobytu gościa z Watykanu w Izraelu i wręczenia mu wspomnianej nagrody odbędą się m.in. dwa panele dyskusyjne poświęcone powrotowi do Boga w XXI wieku i wzorcom przemian w stosunkach chrześcijańsko-żydowskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Izrael: ekumeniczna nagroda dla kard. Kurta Kocha
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.