Jak będą wyglądać obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Watykanie?

Jak będą wyglądać obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Watykanie?
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

W nadzwyczajnych okolicznościach z powodu pandemii Covid-19 minie 2 kwietnia 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.37, gdy zmarł papież, na placu Świętego Piotra odbywać się będzie Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Franciszka.

 

Tradycją wśród wiernych, głównie Polaków z Rzymu, pozostały doroczne rocznicowe spotkania na placu Świętego Piotra w godzinie śmierci papieża. To przywołanie modlitw, jakie trwały tam w ostatnich dniach życia św. Jana Pawła II i po jego śmierci 2 kwietnia 2005 roku.

Drugi rok z rzędu w rezultacie pandemii i lockdownu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odbędzie się nie w rzymskim Koloseum, ale na placu przed bazyliką watykańską. Rozpocznie się ono o godzinie 21.00.

Stacje Drogi Krzyżowej znajdować się będą na placu, co będzie sugestywnym powtórzeniem nabożeństwa z wiosny 2020 roku, gdy podczas pierwszego lockdownu papieżowi Franciszkowi towarzyszyła niewielka grupa osób.

Watykan zapowiedział we wtorek, że w Via Crucis przed bazyliką watykańską będzie uczestniczyła ograniczona liczba wiernych, zgodnie z reżimem sanitarnym.

Napisanie rozważań, jak ogłosiło biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, papież powierzył katolickim skautom z miejscowości Foligno w Umbrii oraz wiernym z jednej z rzymskich parafii.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa
18,83 zł
26,90 zł

Nasz ukochany Papież wciąż o nas pamięta

Wielu z nas znało go osobiście, wielu pamięta jego pielgrzymki do Polski i słowa, które wypowiedział. Jest nam bliski. W sytuacjach trudnych i kryzysowych często zwracamy się do...

Skomentuj artykuł

Jak będą wyglądać obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Watykanie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.