Jak być dobrym ojcem - Tato.net dla mężczyzn

Jak być dobrym ojcem - Tato.net  dla mężczyzn
KAI / zylka

Jak być dobrym ojcem, o relacjach z córką, czy da się pogodzić ojcostwo i karierę zawodową - na te i inne pytania pomaga mężczyznom znaleźć odpowiedzi Tato.net - inicjatywa stworzona dla formacji ojców. Dziś obchodzimy Dzień Ojca.

Odpowiedzialnym za stworzenie Tato.net jest teolog, dr Dariusz Cupiał. Oprócz strony internetowej, prowadzone są szkolenia i warsztaty dla ojców w Polsce i poza jej granicami.

DEON.PL POLECA
Podczas warsztatów mężczyźni rozmawiają o roli ojców w wychowaniu dzieci, poznają swoje słabe i mocne strony, rozwijają umiejętności wzmacniania więzi i zaangażowania w sprawy dziecka, uczą się panować nad kryzysami. "Na zdobycie wykształcenia zawodowego poświęcamy kilkanaście lat. A bycie ojcem, jak każda dziedzina życia także wymaga rzetelnej wiedzy oraz pracy nad własną osobowością. Umiejętności te nie przychodzą łatwo. Dlatego zapraszamy na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności" - podkreślają organizatorzy warsztatów.

Cupiał podkreśla, że mężczyźni potrzebują być we własnym gronie, przeanalizować swoje postawy, porozmawiać o tym, że przesłanie Dziesięciu Przykazań jest do nich skierowane, że powinni wpoić je swoim dzieciom. Mówi się "z mlekiem matki wyssaliśmy wiarę" i w ten sposób przerzuca odpowiedzialność za przekazywanie wiary na kobiety. Tymczasem to mężczyźni w równym stopniu są odpowiedzialni za wiarę dzieci. Jego zdaniem, kryzys wiary jest silniejszy jeśli jej przekazem zajmuje się tylko matka. Świadomość unikalności, niezastępowalności roli mężczyzny motywuje go do działania.

Informacje o warsztatach i spotkaniach Tato.net znaleźć można na stronie www.tato.net.

Utworzona w 2004 r. przez Fundację św. Cyryla i Metodego inicjatywa Tato.net jest miejscem spotkania osób, dla których ważne są zagadnienia dotyczące roli ojca w życiu dzieci i całej rodziny. Inspiracją do powstania tej inicjatywy była działalność amerykańskiego Narodowego Centrum Ojcostwa założonego przez Kena Canfielda, socjologa i wiodącego eksperta problematyki ojcostwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak być dobrym ojcem - Tato.net dla mężczyzn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.