Jak ewangelizować wyznawców innych religii

Jak ewangelizować wyznawców innych religii
Genewa (źr. Orion 8 [CC-BY-SA-3.0 (www.creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) lub GFDL (www.gnu.org/copyleft/fdl.html)])
8 lat temu
PAP / wm

Chrześcijanie różnych wyznań porozumieli się w sprawie misji. Światowa Rada Kościołów, Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego oraz Światowy Alians Kościołów Ewangelikalnych wydały wspólną deklarację „Chrześcijańskie świadectwo w wieloreligijnym świecie”.

Praca nad dokumentem trwała 5 lat. Przypomina się w nim, że ewangelizacja należy do istoty życia chrześcijańskiego. Nawet jeśli w niektórych sytuacjach głoszenie Ewangelii jest trudne czy wręcz zakazane, nie zwalnia to chrześcijan z obowiązku dawania świadectwa o Chrystusie. Czyniąc to, powinni się jednak wzorować na samym Chrystusie, okazując szacunek innym.

Dokument piętnuje szereg zachowań, które są sprzeczne z wartościami Ewangelii, między innymi stosowanie przemocy, a co za tym idzie niszczenie miejsc kultu, sakralnych symboli i tekstów. W ekumenicznej deklaracji przypomina się również, że głosząc Ewangelię nie można wykorzystywać trudnego położenia ewangelizowanych, wynikającego na przykład z ubóstwa czy choroby. Zachęca się natomiast do poznawania innych religii, aby głosząc Chrystusa umieć uszanować to, co jest w nich prawdziwe i dobre.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak ewangelizować wyznawców innych religii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jak ewangelizować wyznawców innych religii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.