Jak media Ameryki Płd. postrzegają Franciszka?

Jak media Ameryki Płd. postrzegają Franciszka?
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
4 lata temu
KAI/rj

Media latynoamerykańskie wiele miejsca poświęcają pierwszemu kazaniu, jakie papież Franciszek wygłosił podczas Mszy św. w Guayaquil w Ekwadorze.

Prorządowa gazeta ekwadorska "Telegrafo" we wtorkowym wydaniu zatytułowała swoją relację: "Franciszek: trzeba podjąć ryzyko kochania". Inny dziennik - "El Comercio" - podkreśla: "Papież eksponuje wartości rodziny".

Natomiast krytyczna wobec rządu gazeta "El Universo" w Ekwadorze zwraca uwagę na spontaniczną wypowiedź papieża podczas wizyty w katedrze w Quito i ocenia ją jako apel o dialog narodowy. "Papież wezwał Ekwadorczyków, żeby nie było nierówności" - donosi gazeta.

Dziennik "Clarin" z rodzinnej Argentyny papieża Franciszka podkreśla: "Papież apeluje, aby katolicy na pierwszym miejscu stawiali miłość do rodziny".

A kolumbijska gazeta “El Tiempo" napisała: “Podczas swojej pierwszej Mszy św. na wolnym powietrzu w Ekwadorze papież deklaruje się jako obrońca rodziny".

W centrum doniesień mediów Boliwii - drugiego etapu papieskiej pielgrzymki na kontynent południowoamerykański - znalazło się otwarcie II Światowego Spotkania Ruchów Ludowych. Do jego uczestników papież wygłosi jutro przemówienie. Gazeta "El Deber" na pierwszej stronie informuje: "Światowe Spotkanie Ruchów Ludowych otworzy prezydent Evo Morales, a zakończy się z udziałem papieża".

W Paragwaju gazeta “Ultima Hora" w centrum swoich doniesień przypomina los żołnierza uprowadzonego przed rokiem przez lewicowych partyzantów z ugrupowania EPP. - Na Mszy sprawowanej przez Franciszka rodzina Edelio zajmie miejsca bardzo blisko papieża - podkreśla gazeta i przypomina, że rodzice porwanego przed rokiem żołnierza prosili o spotkanie z Franciszkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak media Ameryki Płd. postrzegają Franciszka?
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jak media Ameryki Płd. postrzegają Franciszka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.