Jasna Góra 2022. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Jasna Góra 2022. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Pod hasłem "Rodzina wspólnotą pokoju” w najbliższy weekend, 24 i 25 września, odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Centralnym punktem będzie msza św. na szczycie pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski.

Episkopat podał, że pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 24 września, mszą o godz. 15.30 pod przewodnictwem przewodniczącego Rady KEP ds. Rodziny biskupa Wiesława Śmigla. Wieczorem zaplanowano Drogę Krzyżową po Wałach Jasnogórskich i Apel Jasnogórski.

W niedzielę zebrani małżonkowie i rodziny będą uczestniczyć w mszy o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego. Podczas Eucharystii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Maryi Królowej Polski, a także ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego.

W informacji KEP podano, że małżeństwa i rodziny podczas tegorocznej pielgrzymki będą zgłębiać temat dialogu w narzeczeństwie, małżeństwie oraz związkach nieuregulowanych w Kościele. W zagadnienie wprowadzą zebranych m.in. twórcy "Spotkań Małżeńskich" - Irena i Jerzy Grzybowscy. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Różycki

Przenikanie się turystyki i pielgrzymowania rodzi w środowisku badaczy oraz pośród uczestników tych zjawisk pytanie o to, jakie są wzajemne zależności między nimi, jakie występują podobieństwa i różnice. Niniejsza monografia - będąca wynikiem badania i...

Skomentuj artykuł

Jasna Góra 2022. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.