Jasna Góra dziękuje za świętość Jana Pawła II

Jasna Góra dziękuje za świętość Jana Pawła II
Sługa Boży, pielgrzym jasnogórski, wielki czciciel Jasnogórskiej Bogarodzicy, prosił nas o modlitwę tu na Jasnej Górze nie tylko podczas pontyfikatu, ale i po śmierci
KAI / slo

Na Jasnej Górze trwa modlitwa dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i świętość Jego życia. Ojcowie paulini podkreślają znaczenie Sanktuarium w posłudze Papieża z Polski i to, że nigdy nie ominął Częstochowy podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Szczególna modlitwa zanoszona będzie o 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego, któremu Sługa Boży nadał nowe znaczenie.

O. Piotr Polek, definitor generalny Zakonu Paulinów, powiedział, że w duchowej stolicy Polski, tak jak w całym Kościele, z radością przyjęto wiadomość o zakończeniu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. - Tu ze szczególnym oczekiwaniem patrzyliśmy na ten proces, trwając na modlitwie, bo Sługa Boży, pielgrzym jasnogórski, wielki czciciel Jasnogórskiej Bogarodzicy, prosił nas o modlitwę tu na Jasnej Górze nie tylko podczas pontyfikatu, ale i po śmierci - stwierdził zakonnik.

Przypominając przykład życia Jana Pawła II, wyraził nadzieję, iż beatyfikacja rozpali w nas na nowo pragnienie bycia świętymi tak jak on. - Teraz z wielką radością patrzymy w niebo, gdzie mamy orędownika, który jeszcze raz, na nowo i z nowym zapałem będzie nam wskazywał na osobę Maryi, która przoduje nam w wierze. Ojciec Święty tę pielgrzymkę wiary tu na ziemi już wypełnił i również wpatrując się w jego postać będziemy zmierzać do świętości, którą on już osiągnął - powiedział definitor paulinów.

Nowe znaczenie nadał modlitwie Apelu Jasnogórskiego. To dlatego paulini zapraszają dziś szczególnie do udziału w tej wieczornej modlitwie Polaków. Wspólnoty zakonne, ruchy i stowarzyszenia oraz rodziny i indywidualni pielgrzymi proszeni są o przyniesienie ze sobą zapalonych świec. - Podziękujmy za wiarę i świętość Jana Pawła II, niech nikogo tu nie zabraknie - powiedział o. Kamil Szustak.

Paulini, którzy 14 stycznia przeżywają dzień skupienia przed jutrzejszą uroczystością św. Pawła Pierwszego Pustelnika, wiadomość o zakończeniu procesu beatyfikacyjnego przyjęli z wielką wdzięcznością. W chórze zakonnym modlitwa dziękczynna zanoszona była przed Najświętszym Sakramentem, pod przewodnictwem o. Romana Majewskiego, przeora Jasnej Góry.

Do najcenniejszych pamiątek, pozostawionych przez Jana Pawła II w klasztorze, należą wspomniany przestrzelony pas papieskiej sutanny, złote serce, różaniec, Złota Róża i podarowane w przededniu śmierci złote korony dla Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Maryi. Wśród darów Jana Pawła II znajdują się także m.in. wizerunki Matki Bożej ofiarowane papieżowi przez wiernych z całego świata oraz pamiątki z zagranicznych podróży papieskich. Są też mniej typowe eksponaty, jak rower kolarski czy przywiezione z Krakowa czarne papieskie BMW. O. Majewski, przeor Jasnej Góry, zauważył, że wszystkie dary są dowodem szczególnej miłości Jana Pawła II do Królowej Polski, a zgromadzone razem są przypomnieniem papieskiego "Totus Tuus".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jasna Góra dziękuje za świętość Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.