"Jedynie na pozór wydaje się oschły". Wkrótce wyjątkowa książka kard. Ratzingera

"Jedynie na pozór wydaje się oschły". Wkrótce wyjątkowa książka kard. Ratzingera
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
5 lat temu
ml

"Głód Boga" jest zbiorem kazań, które Joseph Ratzinger wygłosił jeszcze jako kardynał w małym bawarskim miasteczku. Już niedługo będą je mogli poznać polscy czytelnicy.

"Ratzinger jedynie na pozór wydaje się oschły, nie­dostępny, pogrążony w tradycji i nieobecny, wręcz nierozumiejący obecnej sytuacji świata. W rzeczy­wistości jest jednym z jej najlepszych znawców" - czytamy we wstępie "Głodu Boga".

Publikacja jest zbiorem kazań, które głosił w niewielkiej miejscowości w rodzinnej Bawarii. Jako kardynał odwiedzał Pentling i poruszał najważniejsze tematy związane z teologią i życiem chrześcijańskim. Prefekt Kongregacji ds. Nauki Wiary występuje tutaj jako duszpasterz niewielkiej wspólnoty parafialnej.

"Nazwano go pancernym kardynałem, podczas gdy jest przede wszystkim człowiekiem głodnym Boga. Joseph Ratzinger, niemiecki duchowny, teolog, wieloletni prefekt Kongregacji ds. Nauki Wiary, wreszcie papież Benedykt XVI to człowiek o nie­samowicie ujmującej osobowości, który swojego głodu nie ukrywa ani nie wypiera. Ta niewielka książka jest tego świadectwem" - napisał teolog ks. dr hab. Robert J. Woźniak.

Książka ukaże się we wrześniu 2016 r. nakładem Wydawnictwa WAM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jedynie na pozór wydaje się oschły". Wkrótce wyjątkowa książka kard. Ratzingera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.