Jestem tu by wielbić! - "Misja Moje Miasteczko"

Jestem tu by wielbić! - "Misja Moje Miasteczko"
Barbara Magłysz

W serce każdego człowieka na trwale wpisana jest tęsknota za miłością, która pozbawiona jest warunków wstępnych i nie jest obwarowana oczekiwaniami. Niestety nikt z ludzi nie potrafi kochać w ten sposób. Jedynym źródłem takiej miłości jest Bóg.

Tylko On obdarza nas miłością prawdziwą, miłością która obejmuje całość naszego ludzkiego, skażonego grzechem istnienia. W momencie gdy doświadczymy, że zostaliśmy pokochani razem ze wszystkimi naszymi wadami i słabościami, budzi się w nas pragnienie odpowiedzi na Bożą miłość: chcemy pogłębiać naszą relację z Nim, poznawać Go, być blisko Niego bez przerwy. Przepełnia nas uczucie wdzięczności, radości i pokoju.

Te wszystkie emocje i tęsknota za Bożą obecnością mogą zostać przez nas wyrażone w czasie uwielbiania Stwórcy. Wtedy to poprzez śpiew, muzykę, taniec oraz gesty oddajemy Mu cześć i chwałę. Wyrażają to również liczne psalmy:

Wszystkie narody, klaskajcie w dłonie, Wykrzykujcie Bogu radosnym głosem (Ps 47);

Chwalcie Go bębnem i tańcem, Chwalcie Go na strunach i flecie (Ps 150);

Jak dobrze jest grać naszemu Bogu, Jak miło jest nucić pieśń pochwalną (Ps 147).


Nie są to wcale poetyckie metafory czy zapisy starożytnych wydarzeń, które nie mają miejsca współcześnie. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do uwielbiania Pana tu i teraz, w tym miejscu i czasie, w którym Bóg nas postawił, a osobą, która nas do tego uzdalnia i nas w tym jednoczy jest Duch Święty.

Dlatego jako wspólnota studentów z Duszpasterstwa Akademickiego zapragnęliśmy, by finałem misji ewangelizacyjnej na Miasteczku Studenckim AGH stało się uwielbienie. Przez cały czas trwania Misji Moje Miasteczko Bóg będzie w szczególny sposób obecny na Miasteczku w osobach ewangelizatorów. Będzie przemawiał, słuchał, dotykał. Chcemy Mu oddać za to chwałę! Za Jego bliskość i namacalność, za Jego pragnienie budowania więzi z każdym człowiekiem, za to, że wychodzi naprzeciw nam i naszym potrzebom (Amen. Alleluja!).

Poprosiliśmy więc zespół M4, by swoim śpiewem i grą na instrumentach pomógł nam oddać chwałę Stwórcy w sposób jak najpełniejszy. Ich pojawienie się na scenie nie będzie zwykłym koncertem, ponieważ dla członków M4 – wokalistów i instrumentalistów – muzyka jest nie tyle rozrywką czy sposobem wyrażenia własnej osobowości, ale przede wszystkim modlitwą. Poprzez swoje talenty i zdolności chcą poruszać nasze serca i kierować je na osobę Boga. Wykonują utwory znane, dzięki czemu każdy może włączyć się w uwielbienie i stać się częścią zespołu, nawet stojąc pod sceną.

M4 – czyli moc, muzyka, miłość, modlitwa – zostało założone z inicjatywy Ani Anioł i Ani Onyszkiewicz jesienią ubiegłego roku. Jest to grupa, która wciąż przyciąga nowych ludzi i jest na nich bardzo otwarta. Tworzą muzykę, która jest jednym wielkim hymnem pochwalnym na cześć Pana. W przygotowania i próby wkładają całe swoje serce i siły, jednocześnie czerpią z tego radość i siłę.

Oprócz M4 wystąpi również zespół „Alternatywni Band” oraz Krakow Gospel Choir. Koncert połączony z uwielbieniem Boga odbędzie się 27 maja br. o godzinie 19:00 na Miasteczku Studenckim AGH.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jestem tu by wielbić! - "Misja Moje Miasteczko"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.