Jezuita oskarżony o terroryzm i konspirację. Może spędzić całe życie w więzieniu

Jezuita oskarżony o terroryzm i konspirację. Może spędzić całe życie w więzieniu
(fot. shutterstock.com)
Michał Król SJ / Vatican News / kk

Pięciu działaczy społecznych promujących prawa człowieka zostało aresztowanych w Indiach pod zarzutami wspierania terroryzmu. Czterem innym również postawiono takie same zarzuty. Wśród nich jest indyjski jezuita.

W jednocześnie przeprowadzonej akcji w kilku miastach kraju policja dokonała nalotu na 9 domów. Pośród celów znalazła się jezuicka rezydencja, w której mieszka 82-letni ojciec Stanislaus Lourdusamy, znany szerzej jako Stan Swarmy. Choć kapłana nie aresztowano, skonfiskowano jego komputer, telefon i inne urządzenia elektroniczne, w tym wszytkie nośniki danych oraz książki i notatki. Został oskarżony o terroryzm, konspirację, wspieranie i fundowanie organizacji terrorystycznych oraz udział w spisku mającym na celu zamach na premiera. Jeśli zarzuty zostaną udowodnione, ksiądz może spędzić resztę swojego życia w więzieniu.

Co dwunasty chrześcijanin na świecie pada ofiarą prześladowań >>

"Te naloty wydają się być próbą zastraszenia aktywistów promujących prawa człowieka. Ale ten atak dotknie także wiary wspólnot i ludów tubylczych, w których imieniu mówią ci aktywiści" - wskazuje sekretarz generalny episkopatu Indii.

Rośnie liczba prześladowań chrześcijan w Indiach. Wiele zależy od najbliższych wyborów >>

DEON.PL POLECA

Bp Theodore Mascarenhas podkreśla, że ostatnio stało się "modą" w telewizji nazywanie antypaństwowcem każdego, kto prezentuje linię odmienną od ekstremistycznego hinduizmu. Przywódcy Kościoła i aktywiści podejrzewają władze o plan zastraszenia opozyzji przed zbliżającymi się w przyszłym roku wyborami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Jezuita oskarżony o terroryzm i konspirację. Może spędzić całe życie w więzieniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.