JezusNaStadionie.pl - czyli Narodowy się przyda

JezusNaStadionie.pl - czyli Narodowy się przyda
o. John Bashobora
KAI / pz

"Jezus zbawia, każdy, kto w Niego wierzy, na pewno nie zostanie zawiedziony" to temat rekolekcji, które 6 lipca poprowadzi na Stadionie Narodowym w Warszawie ks. John Baptist Bashobora, kapłan z katolickiej diecezji Mbarara w Ugandzie. Całe przedsięwzięciem swoim patronatem objęła diecezja warszawsko-praska.

W związku ze zbliżającym się spotkaniem ewangelizacyjnym abp Henryk Hoser wystosował do wiernych specjalny list, w którym zaprasza wszystkich na lipcowe rekolekcje. "Każda okazja jest dobra, by głosić z mocą Słowo Boże" - podkreśla. - "Jezus Chrystus pragnie mówić do naszych serc i przez swoje Słowo dawać nam nowe życie. Jego Słowo jest żywe i skuteczne, dlatego zapraszamy wszystkich spragnionych łaski i doświadczenia mocy Słowa, które stało się Ciałem" - napisał bp warszawsko-praski.

DEON.PL POLECAW programie spotkania na Stadionie Narodowym będzie modlitwa różańcowa, trzy konferencje, wspólne uwielbienie Jezusa oraz Msza św. pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

Ks. John Baptist Bashobora pochodzi z katolickiej Diecezji Mbarara w Ugandzie. Ukończył w Rzymie studia z zakresu teologii duchowości i psychologii. Święcenia przyjął w 1972 roku. Na co dzień pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji. Jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej oraz zajmuje się tysiącami ugandyjskich sierot. Fundacja ks. Johna "Father Bash Fundation" zajmuje się prawie 6 tysiącami dzieci. W większości są to sieroty, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS, ale są też dzieci porzucone przez swoje matki, a nawet noworodki znalezione na śmietnikach.

Do Polski ks. John przyjechał już raz w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, gdzie w dniach 27-30 września odbyła się sesja Strumienie Miłosierdzia.

Wszelkie informacje oraz zapisy na spotkanie dostępne są na stronie JezusNaStadionie.pl. Na dzień dzisiejszy zapisało się już 21 tys. 305 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

JezusNaStadionie.pl - czyli Narodowy się przyda
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.