Jezusnastadionie.pl i 58 tys. osób z Nim

Jezusnastadionie.pl i 58 tys. osób z Nim
(fot. flickr.com/ by PolandMFA)
8 lat temu
PAP/ ad

Około 58 tys. osób zapisało się na rekolekcje na Stadionie Narodowym, które w sobotę poprowadzi tam o. John Baptist Bashobora z Ugandy - poinformowała PAP rzeczniczka rekolekcji Katarzyna Matusz.

Dodała, że organizatorem rekolekcji jest Kuria Warszawsko-Praska i wpisują się one w obchody Roku Wiary w Kościele katolickim.

Rzeczniczka poinformowała też, że spotkanie to spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują przy imprezach masowych, choć - jak podkreśliła - "rekolekcje nie są imprezą masową".

Dodała, że ze strony organizatorów będzie 1250 wolontariuszy, księży i członków innych służb. "Ze strony Stadionu Narodowego blisko 700 osób, w tym służby medyczne i stewardzi będą czuwać nad zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa podczas trwania rekolekcji" - powiedziała Matusz.

W spotkaniu uczestniczyć będą te osoby, które do 22 czerwca zapisały się przez stronę internetową www.jezusnastadionie.pl i opłaciły swój udział (wejściówki w cenie 40 zł i ulgowa 20 zł).

Spotkanie przewidziane jest na cały dzień, od godz. 10 do 22 i - jak podkreśliła Matusz - nie będzie możliwości, by wziąć w nim udział tylko częściowo, tzn. jeśli dana osoba opuści stadion, to ponownie nie będzie mogła wejść. Uczestnicy spotkania będą wpuszczani na stadion do godz. 10. Na jedną wejściówkę może wejść tylko jedna osoba.

W programie rekolekcji na Stadionie Narodowym - jak poinformowała Matusz - przewidziane są m.in. trzy konferencje o. Johna Bashobora oraz modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez rekolekcjonistę. Mszy św. przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, który też wygłosi homilię.

John Bashobora wielokrotnie gościł już w Polsce, prowadząc rekolekcje. Na co dzień pracuje on w kurii biskupiej w swojej diecezji Mbarara w Ugandzie, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej, zajmuje się też tysiącami ugandyjskich sierot.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jezusnastadionie.pl i 58 tys. osób z Nim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.