Jordania: Brama Miłosierdzia pozostaje otwarta

Jordania: Brama Miłosierdzia pozostaje otwarta
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / kw

Choć papież Franciszek zamknął 20 listopada Jubileusz Miłosierdzia, to w jordańskim mieście Andżara przy granicy z Syrią jubileuszowe Drzwi Święte pozostaną otwarte. - Tutaj potrzebujemy miłosierdzia - mówi miejscowy proboszcz, ks. Hugo Alvaniz.

W mieście zamieszkałym przez niemal 20 tys. muzułmanów jest 1200 chrześcijan. W tamtejszym sanktuarium znajduje się figura Matki Bożej, która według świadectw mieszkańców 6 maja 2010 r. płakała krwawymi łzami.

Miejscowi katolicy uważają, że łzy Maryi spowodowała przemoc i wojna w sąsiedniej Syrii, z której do Andżary napływają uchodźcy. Pomoc otrzymują oni w parafii Matki Bożej Nawiedzenia.

W parafii działa też szkoła dla 200 dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich, ośrodek pomocy medycznej i psychologicznej dla niepełnosprawnych i ich rodzin, a także sierociniec, w którym przebywa 38 sierot. Katolicy odwiedzają więźniów. Niedawno otwarto małe centrum kulturalne - miejsce spotkań dla ludzi młodych różnych religii i narodowości.

Dla dorosłych z kolei parafia prowadzi projekty produkcji i sprzedaży oliwy i wina, w nadziei, że dzięki temu znajdą oni pracę. - Nie dokonujemy cudów, robi je Pan. Dlatego Drzwi Święte pozostaną zawsze otwarte - tłumaczy argentyński duchowny.

Również w katedrze w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, Brama Miłosierdzia pozostała otwarta po zakończeniu Jubileuszu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jordania: Brama Miłosierdzia pozostaje otwarta
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jordania: Brama Miłosierdzia pozostaje otwarta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.