Już w najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już w najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa
(fot. youtube.com)
KAI / jb

„Droga przebaczenia: od zranienia do uzdrowienia” – to hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Płocku. Jej uczestnicy 18 września wyruszą z parafii pw. Ducha Świętego, a dotrą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wędrówkę ułatwi specjalna aplikacja na smartfony.

W piątek 18 września w Płocku rozpocznie się 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa, pod hasłem „Droga Przebaczenia: od zranienia do uzdrowienia”. Z powodu pandemii została przeniesiona z kwietnia na wrzesień. Rozpocznie się 18 września o godz. 19:00 Mszą św. w kościele parafii pw. Ducha Świętego w Płocku. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 40 km. Z Płocka będą kierować się na Brwilno, Cierszewo, Sikórz. Wędrówkę zakończą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, które zostanie otwarte przed godziną 4:00 dnia następnego.

Każdy uczestnik będzie pokonywał trasę w ciszy i ciemności. Średnio zajmie mu to 8 godzin. Wyprawa jest wymagająca, ponieważ odbywa się w warunkach nocnych, jednak taki rodzaj duchowości, będący ucieczką od hałasu dnia, dający możliwość przebywania sam na sam z Bogiem, staje się coraz bardziej popularny.

Szczegóły na temat przedsięwzięcia i trasy znajdują się na stronie internetowej edk.org.pl. Na tej samej stronie można się też zapisać na EDK – uczestnik musi być osobą dorosłą. Przy zapisie pobiera się specjalną aplikację, której znajdują się informacje o odcinkach marszu.

Dzięki aplikacji dostępnej na smartfony zyskujemy dokładną nawigację GPS, będącą jednocześnie naszym osobistym lokalizatorem. Dzięki niej się nie zgubimy. Trzeba też założyć wygodne buty i zabrać swój prowiant. EDK może okazać się dla wielu osób bardzo wyczerpująca” – uważa Dariusz Orlikowski, lider EDK w Płocku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
35,00 zł
37,00 zł
  • Czy duchowość może szkodzić?
  • Skąd u zakonnicy myśli bluźniercze?
  • Kiedy zaczyna się opętanie?
  • Czy depresja to mistyczna noc ducha?
  • Jak zgrzeszyć, zachowując przykazania?
  • Co odróżnia dziecięctwo od infantylizmu?

Prezentowana płyta to zbiór wykładów dla doktorantów,...

Skomentuj artykuł

Już w najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.