Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
(fot. Monika Jaracz | Archidiecezja Krakowska)
KAI / kw

Po raz 31. w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla odbywa się Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Bierze w nim około tysiąca osób. - My niewiele przygotowaliśmy, ale Pan Bóg dużo przygotował dla ludzi, którzy tutaj przyjechali - mówi w rozmowie z KAI o. Marcin Drąg OFMConv., dyrektor FSM.

Tegoroczne hasło spotkania brzmi: "Tchnienie". Jest ono nawiązaniem do sceny z Księgi Rodzaju, kiedy Bóg tchnął w nozdrza człowieka tchnienie życia. - Będziemy próbowali odkrywać osobę Ducha Świętego, który działał i działa w historii zbawienia, w historii Kościoła i w historii konkretnych ludzi - zapowiada o. Marcin Drąg.

Zakonnik zauważa, że młodzież ludzie poszukują swojej tożsamości i tego kim są wobec siebie i Stwórcy. - W te poszukiwania wpisane są błędy i trudności. Dzisiaj młodzi ludzie są skołowani, pogubieni, próbują odnaleźć swoją tożsamość, którą nadał im Pan Bóg - mówi.

Jak co roku na spotkanie zaproszono gości, którzy będą się dzielić świadectwem swojego życia. Tym razem będą to: reżyser Krzysztof Zanussi, charyzmatyk Marcin Zieliński, ks. Rafał Jarosiewicz, sportowiec Andrzej Tokarz, artysta Tomasz Budzyński oraz biskup Edward Kawa i publicysta Tomasz Terlikowski.

Natomiast wieczorami wystąpią zespoły: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, niemaGOtu, Rock and Fire, Fioretti oraz Teatr A.

Pojawią się także zajęcia fitness, atrakcje dmuchane oraz plenerowe kino. Nie zabraknie oczywiście codziennych Mszy św., nabożeństw i pracy w grupach.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 roku. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię oraz biuro Franciszkańskich Spotkań Młodych. Tegoroczne FSM zakończy się w sobotę 28 lipca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.