Kanadyjska noblistka członkiem Papieskiej Akademii Nauk

Kanadyjska noblistka członkiem Papieskiej Akademii Nauk
(Fot. Youtube/Nobel Prize)
KAI/dm

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że papież mianował członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk prof. Donnę Theo Strickland, laureatkę Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 2018 roku, profesora fizyki optycznej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu w Waterloo w Kanadzie.

Prof. Donna Theo Strickland urodziła się 27 maja 1959 r. w Guelph (w stanie Ontario, Kanada). Ukończyła studia inżynierskie na Uniwersytecie McMaster w Hamilton (Kanada), a doktorat z fizyki, ze specjalizacją z optyki, uzyskała na Uniwersytecie Rochester (USA).

W 2018 r. prof. Strickland i prof. Gérard Mourou otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za wynalezienie w 1985 r. „metody generowania ultrakrótkich pulsów optycznych wysokiej mocy”. Obecnie jest profesorem fizyki optycznej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu w Waterloo (Kanada); członkiem The Optical Society, gdzie pełniła funkcję wiceprezesa (2011) i prezesa (2013); członkiem Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych Ameryki.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kanadyjska noblistka członkiem Papieskiej Akademii Nauk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.