Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk ostro skrytykował Trumpa

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk ostro skrytykował Trumpa
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Za "katastrofę dla ludzkości i planety" uznał wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia paryskiego z 2015 w sprawie zmian klimatycznych argentyński biskup Marcelo Sanchez Sorondo.

W wypowiedzi dla sieci radiowej InBlu kanclerz Papieskiej Akademii Nauk stwierdził, że tym samym prezydent Donald Trump sprzeciwił się temu, o czym Franciszek mówi w encyklice "Laudato si", a co ma podstawy naukowe.

Oznacza to, że amerykański prezydent wystąpił przeciwko nauce - stwierdził hierarcha. Dodał, że decyzja ta może mieć nieobliczalne skutki, gdyż Ameryka daje "zły przykład" innym krajom.

Zdaniem biskupa Trump uległ naciskom naftowego lobby, które poparło go w kampanii wyborczej i wywiera na niego wielki wpływ. "Grupy te już wcześniej oskarżały papieża za jego stanowisko w tej sprawie, ponieważ nie są zainteresowane zmianami klimatycznymi" - przypomniał bp Sorondo.

Według niego decyzja szefa państwa amerykańskiego "jest nieracjonalna, nie ma nic wspólnego z nauką i podyktowana jest wyłącznie interesem ekonomicznym". W tej sytuacji "Europa powinna wypełnić próżnię, jaką pozostawia Ameryka i objąć przywódczą rolę. "To czas Europy, popieranej przez Chiny i przez Azję" - powiedział kanclerz Papieskiej Akademii Nauk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk ostro skrytykował Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.