Kapucyni walczą z ubóstwem poprzez sztukę

KAI / mik

W ramach walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym Bracia Mniejsi Kapucyni organizują cykl spotkań charytatywnych. Najbliższy wieczór rozpoczynający się sztuką „Ta cisza to ja” w wykonaniu Jacka Kawalca odbędzie się 2 marca w Teatrze „Kamienica” w Warszawie.

W programie, po wykonanej sztuce, zaplanowane jest spotkanie z Jackiem Kawalcem oraz refleksja prowadzona przez dr. Krzysztofa Wojcieszka, głównego specjalisty do spraw profilaktyki w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Ponadto zorganizowana będzie również wystawa zdjęć autorstwa Ralpfa Talmonta pokazująca codzienne życie Jadłodajni. Będzie możliwość nabycia zdjęć.

Cały dochód ze sprzedaży biletów oraz zdjęć przekazany zostanie na wsparcie budowy nowej jadłodajni dla ubogich wraz z ośrodkiem terapeutyczno- medycznym, którą bracia zamierzają wykonać na tyłach klasztoru.

Kapucyni codziennie przy pomocy wolontariuszy wydają ok. 300 posiłków w bardzo skromnych warunkach. Bracia prowadzą również działania zmierzające do wychodzenia z bezdomności.

Inicjatywę kapucynów wspiera m.in. aktor Emilian Kamiński razem z Teatrem „Kamienica”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kapucyni walczą z ubóstwem poprzez sztukę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.