Kard. Becciu odrzuca oskarżenia o defraudację

Kard. Becciu odrzuca oskarżenia o defraudację
(fot. Vatican News - Italiano / youtube.com)
1 rok temu
KAI / ml

Pełne zaufanie do Ojca Świętego wyraził kardynał Angelo Becciu podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dzień po rezygnacji z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz z praw związanych z godnością kardynalską.

Przyznał, że czuje się dość dziwnie, a wczoraj do godziny 18.02 czuł się przyjacielem papieża, wiernym wykonawcą jego woli. Wówczas papież powiedział, że już mu nie ufa, bo sędziowie powiedzieli mu, że dopuścił się defraudacji.

Zaznaczył, że nie chodzi o nieruchomości w Londynie, lecz oskarżenia z tytułu przydzielenia funduszy dla Caritas jego rodzinnej diecezji Ozieri na Sardynii i rzekomych korzyści, jakie miała z tego tytuł czerpać jego rodzina.

Podkreślił, że przydzielanie funduszy tego typu należy do kompetencji substytuta w Sekretariacie Stanu, a więc funkcji, którą pełnił przed objęciem 1 września 2018 roku obowiązków prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Twierdzenia purpurata poparł w specjalnym liście biskup diecezji Ozieri, Corrado Melis.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
30,03 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Kard. Becciu odrzuca oskarżenia o defraudację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.