Kard. Bertone: konieczność odnowy duchowej

Radio Watykańskie

Księża powołani są, by kochać wszystkich ludzi i służyć im, do niczego się nie przywiązując i nie zabiegając o własny interes. W tym kontekście rozumie się aktualność i piękno celibatu – powiedział kard. Tarcisio Bertone 9 czerwca na spotkaniu „Kapłani dzisiaj”.

W ramach rzymskich obchodów zakończenia Roku Kapłańskiego wieczór świadectw i refleksji w auli Pawła VI zorganizowały ruchy i organizacje kościelne, w tym Focolari, Ruch Szensztacki i Odnowa w Duchu Świętym oraz Unia Apostolska Duchowieństwa.

Watykański sekretarz stanu mówił o brzemieniu bólu, odczuwanym obecnie z powodu nieraz poważnych przypadków niewierności osób duchownych. „Odbiły się one ujemnie na wiarygodności Kościoła – zauważył kard. Bertone.

Dlatego Papież, odpowiadając dziennikarzom podczas niedawnej podróży do Portugalii, mówił o «prześladowaniu» rodzącym się wewnątrz Kościoła. Dzięki temu bólowi opatrznościowo zdajemy sobie sprawę z potrzeby przeżywania «okresu odrodzenia i odnowy duchowej». Musimy iść «śmiało drogą nawrócenia, oczyszczenia i pojednania». Mamy «znaleźć nowe drogi przekazywania młodzieży piękna i bogactwa przyjaźni z Jezusem Chrystusem w komunii Jego Kościoła»” – powiedział najbliższy współpracownik Benedykta XVI, cytując jego list z 19 marca do katolików irlandzkich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Bertone: konieczność odnowy duchowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.